„Niezbędna konieczność” - 17.09 g. 19:00 - Wtorkowe Kino Konesera

Pełnometrażowy debiut byłego dziennikarza sportowego Erwana Le Duca to ciepła, ujmująca, a chwilami zaskakująca komedia o niełatwych międzyludzkich relacjach i poszukiwaniu miłości. Jest w niej miejsce na śmiech, ale i momenty wzruszenia. Trudno się dziwić, skoro Le Duca ochrzczono spadkobiercą takich klasyków jak Wes Anderson czy Aki Kaurismäki.

W KINACH OD 13 WRZEŚNIA 2019 

Pierre Perdrix prowadzi spokojne życie w niewielkim, sennym francuskim miasteczku. Jak przystało na kapitana policji, każdy jego dzień jest perfekcyjnie zorganizowany, a przez to również przewidywalny. Przynajmniej do chwili, gdy nie ma kontaktu ze swoją rodziną. Główny bohater wydaje się jedyną osobą, która jest w stanie trzymać najbliższych w ryzach. Po śmierci ojca prowadząca popularną audycję w radiu matka Pierre’a rzuciła się w wir płomiennych romansów, a jego starszy brat oddał się osobliwemu hobby. Rodzinne relacje mogą ulec zmianie z chwilą, gdy w okolicy pojawia się atrakcyjna i nieco tajemnicza Juliette.   

BIOGRAM REŻYSERA:
Erwan Le Duc– urodził się w 1977 roku. Napisał scenariusz i wyreżyserował cztery krótkie metraże, wśród których znalazł się „Soldat Vierge”, zakwalifikowany w 2016 roku do Tygodnia Krytyki festiwalu w Cannes. Pracował również jako dziennikarz sportowy, pisząc regularnie do gazety „Le Monde”. „Niezbędna konieczność” to jego pełnometrażowy debiut.

Filmografia:
2019 Niezbędna konieczność / Perdrix
2016 Miao Miao fourrure (kr.m.)
2016 Soldat Vierge (kr.m.)
2014 Jamais jamais (kr.m.)
2011 Le commissaire Perdrix ne fait pas le voyage pour rien (kr.m.)

 

17.09 godz. 19:00 Wtorkowe Kino Konesera: „Niezbędna konieczność”

/Francja/ komediodramat, 15+, 99 min, reż. Erwan Le Duc

 

Reżyseria: Erwan Le Duc

Scenariusz: Erwan Le Duc

Obsada: Swann Arlaud, Maud Wyler, Fanny Ardant

Zdjęcia: Alexis Kavyrchine

Muzyka: Julie Roué

Producenci: Francja

 

Gatunek: Komedia

Rok produkcji: 2019

Czas trwania: 99 min

Tytuł oryginalny: Perdrix

Źródło: Aurora Films