Telefon: 32 455 48 55

Najlepsze Polskie Krótkie Metraże w WCK

Czasem nawet mniej niż 30 minut wystarczy, żeby opowiedzieć historię, która zostanie z nami na zawsze. Dlatego też w listopadzie Kino Pegaz z Wodzisławskiego Centrum Kultury zaprasza na Najlepsze polskie 30′ – zestaw III.

Filmowe projekcje zobaczyć można będzie we wtorek, 6 listopada o godz. 20:15. To wyjątkowa okazja, by zapoznać się z ciekawym kinowym repertuarem tym bardziej, że o polskich krótkich metrażach jest coraz głośniej. Z każdym miesiącem przybywa nagród na najważniejszych festiwalach na całym świecie, a publiczność udowodniła, że chętnie ogląda krótkie produkcje na dużym ekranie.

We wtorkowym kinie konesera, w ramach pokazu Najlepszych Polskich Krótkich Metraży zobaczymy:

„Atlas”

Marian Opania próbuje rozgryźć zagadkę Tomasza Kota w tej zabawnej, szalonej i wysmakowanej wizualnie opowieści z dużą dawką absurdu.

„Euforia”

Wywołująca na przemian łzy śmiechu i wzruszenia historia dwóch kobiet żyjących tą samą pasją: przygotowywaniem swoich pudli do psich pokazów piękności.

„Pars pro toto”

Jerzy Radziwiłowicz jako Zdzisław Beksiński w poruszającym filmie o wyjątkowej przyjaźni, która rodzi się między młodą kobietą i samotnym mistrzem w jego ostatnich dniach.

„Wolta”

Jak to jest dorastać w ramach jednej z najtrudniejszych dyscyplin sportowych? Poruszający dokument o grupie młodych konnych gimnastyczek, który stał się sensacją festiwalu w Sundance.

- Ta ciekawa propozycja wodzisławskiego kina „Pegaz” z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom dziesiątej muzy – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Bilet na seans w cenie 10 zł można zakupić w kasie Wodzisławskiego Centrum Kultury.