Najlepsze filmy świata w Kinie Pegaz

To będzie gratka dla miłośników kina niezależnego. W niedzielę, 14 kwietnia o 18:00 w Wodzisławskim Centrum Kultury można będzie zobaczyć Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata. Kino Pegaz zaprasza na przegląd filmów nagrodzonych na 12. Festiwalu Grand OFF.

Festiwal Grand OFF to najważniejsza inicjatywa promująca kino niezależne w Polsce i jedna, z najważniejszych tego typu inicjatyw na świecie. Najciekawsze produkcje niezależne z całego świata poddawane są preselekcji i typowane przez profesjonalna Komisję Nominacyjną do nagród w jedenastu kategoriach. Na festiwal nadesłano 3964 filmów ze 123 krajów całego świata.

Wodzisławska publiczność będzie miała okazję zobaczyć najlepsze dzieła, które wygrały w swoich kategoriach. Bilet na pokazy Grand Off Festiwal w cenie 10 zł do nabycia w kasie WCK.

W dwunastej edycji festiwalu nagrody otrzymało osiem filmów. W trzech przypadkach film zdobył nagrodę w dwóch kategoriach.

- To będzie prawdziwa uczta dla miłośników „dziesiątej muzy”, którą proponuje nasze kino Pegaz. Jestem przekonany, że propozycja ta zadowoli najbardziej wymagające kinowe gusta – zapewnia Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

14 kwietnia zobaczymy:

Najlepszy Scenariusz –„Adnan’s father” / Ojciec Adnana

Najlepsza Reżyseria oraz Najlepszy Film Fabularny - „The Transfer” / Przeniesienie

Najlepsze Zdjęcia oraz najlepszy montaż - „Inside I’m Racing” / Wewnątrz ścigam się

Najlepsza Scenografia i Najlepsza Rola Męska –„The Peculiar Abilities of Mr Mahler” / Osobliwe zdolności pana Mahlera

Najlepsza Rola Kobieca- „I think i have a crush on you” / Myślę, że się w tobie podkochuję


Najlepszy Film Dokumentalny – „Abram returned alone” / Abramek wrócił sam


Najlepszy Film Animowany- „Concert of the fire” / Koncert ognia


Najlepszy Film Polski – „Milk” / Mleko

Pokaz trwa 162 minuty.