Telefon: 32 455 48 55

Nagroda dla Elżbiety Lasockiej z WCK

Elżbieta Lasocka - instruktorka i główny choreograf Klubu Tańca Towarzyskiego SPIN, wieloletni pracownik Wodzisławskiego Centrum Kultury, została nagrodzona Nagrodą Powiatu Wodzisławskiego w Dziedzinie Kultury.

Laureatka nagrody jest związana z KTT Spin od 1985 r., a od 1988 r. jest jego głównym instruktorem. Umiejętności instruktorskie, choreograficzne i pedagogiczne kierownika KTT Spin przekładają się na sukcesy tancerzy. Instruktorka odgrywa w zespole kluczową rolę: zajmuje się doborem tancerzy, wybiera styl tańca oraz opracowuje choreografie. Dba o wszystkie elementy, które składają się na uzyskanie najwyższych wyników.

Formacja niewątpliwie od lat należy do czołówki grup tanecznych, zdobywając najwyższe trofea, nagrody i wyróżnienia na licznych zawodach, przeglądach czy mistrzostwach. W ich dorobku nie brakuje najlepszych miejsc z wielu prestiżowych konkursów tanecznych. KTT „Spin” reprezentuje Wodzisław Śląski i powiat wodzisławski na zawodach o randze wojewódzkiej, krajowej i międzynarodowej. Tancerze wielokrotnie stali na podium Mistrzostw Polski, wpisując się tym samym w elitę najlepszych formacji tanecznych w naszym kraju, a sukcesy osiągnięte w 2019 roku dowodzą, że ich ranga ugruntowana jest także na międzynarodowej arenie tanecznej.

Co roku w szeregi KTT Spin wstępują tancerze w wieku od 7 do 30 lat z powiatu wodzisławskiego. Pod czujnym okiem Elżbiety Lasockiej trenują m.in.: mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego, Marklowic, Radlina, Gorzyczek, Turzy Śl., Połomi, Pszowa, Gorzyc czy Świerklan. Warto podkreślić, iż w sześciu grupach wiekowych trenuje 70 tancerzy.

Elżbieta Lasocka jest również pomysłodawczynią cyklicznej imprezy „Gala Taneczna Mix”, jednej z największych imprez tanecznych na południu Polski, organizowanej w Wodzisławskim Centrum Kultury.

Instruktorka co roku przygotowuje koncert galowy KTT Spin, podczas którego wszyscy tancerze mają okazję zaprezentować swoje umiejętności, nad którymi pracowali przez cały sezon artystyczny. KTT Spin chętnie bierze udział w wydarzeniach kulturalnych organizowanych na terenie powiatu wodzisławskiego.

- Jestem dumna, że w szeregach pracowniczych Wodzisławskiego Centrum Kultury są tak znakomici instruktorzy jak pani Elżbieta Lasocka. Gratuluję jej wszystkich sukcesów na przestrzeni całej kariery zawodowej. Uważam, że przyznana jej nagroda jest w pełni zasłużona – mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor WCK.

Elżbieta Lasocka jest laureatką Nagrody Zarządu Powiatu Wodzisławskiego w Dziedzinie Kultury w kategorii „Upowszechnianie twórczości artystycznej” (2006 r.) oraz Nagrody Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego w dziedzinie kultury i sztuki (2009 r.). W bieżącym roku Klub Tańca Towarzyskiego Spin obchodzić będzie 38-lecie istnienia.