Nabór do młodzieżowego Teatru Szydło w WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza licealistów i studentów na zajęcia teatralne, podczas których poza tworzeniem spektakli, aktorzy pracują nad techniką aktorską, dykcją, emisją głosu, ekspresją emocji, ruchem scenicznym, plastyką ciała i improwizacją. Zapisy do Teatru Szydło odbywaj się online za pośrednictwem portalu strefazajec.pl , a pierwsze zajęcia odbędą się 29 października o godz. 16:00.

Teatr Szydło jest grupą dla licealistów i studentów. Aktorzy pracują w różnych konwencjach, jak teatr ruchu, zabawy, pantomimy oraz żywego słowa. Zajęcia odbywają się w Wodzisławskim Centrum Kultury na sali widowiskowej w czwartki. Ponadto grupa bierze udział w przeglądach i festiwalach teatralnych oraz prezentuje swoje przedstawienia w innych ośrodkach kultury. Instruktorem grupy jest Dorota Krawczyk, instruktor, pedagog, animator, reżyser młodzieżowego i dziecięcego teatru, kierownik Amatorskiego Ruchu Artystycznego "ARA" w Wodzisławskim Centrum Kultury. Zajęcia trwają 3 godziny. Tydzień przed premierą spektaklu grupa spotyka się codziennie na próbach generalnych. Do grupy przyjmowane są osoby od 14 do 25 roku życia. Teatr ma na swoim koncie 8 spektakli - "Grupa Laokoona", "Życie na 7 barw", "Księżniczka na ziarnku grochu", "Małpa przed telewizorem", "Alicja w krainie czarów", "Ludzie i anioły", "Raff 13", "Oz". Można je zobaczyć na kanale You Tube Wodzisławskiego Centrum Kultury. Cena za zajęcia wynosi 300 zł na sezon i jest płatna w 3 ratach.

- Teatr Szydło działa u nas od ponad 10 lat. Serdecznie polecam zajęcia wszystkim tym, którzy marzą o występach na scenie, lubią pracę zespołową, są kreatywni i odważni – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Bieżące informacje na temat grupy oraz wideo i fotorelacje z prób i spektakli znajdują się na Facebooku Teatru Szydło.

Zajęcia w Wodzisławskim Centrum Kultury prowadzone są zgodnie z obowiązującymi wytycznymi sanitarnymi i bezpieczeństwa. Wszystkie szczegóły dotyczące zajęć Amatorskiego Ruchu Artystycznego ARA w WCK znajdują się na stronie placówki https://wck.wodzislaw-slaski.pl/zajecia

 

[poniżej znaduje się plakat zapraszający na nabór do Teatru Szydło]