Telefon: 32 455 48 55

Na świąteczną nutę zagra Wodzisławska Orkiestra Rozrywkowa

zdjęcie orkiestry podczas występu

Jak pozytywnie nastroić się na święta? Jak sprawić, by myśli koncentrowały się na tym, co brzmi radośnie i dobrze? Z pomocą przychodzi kolejne przedsięwzięcie online organizowane przez Wodzisławskie Centrum Kultury. W niedzielę, 20 grudnia w transmisji na żywo wystąpią muzycy Wodzisławskiej Orkiestry Rozrywkowej wraz z wokalistkami. Wydarzenie pn. „Koncert na Gwiazdkę” jest kolejną odsłoną akcji WCK #siećzkulturąwdomu.

Wodzisławska Orkiestra Rozrywkowa działa w Wodzisławskim Centrum Kultury od 2013 roku. Tworzy ją grupa utalentowanych muzyków w różnym wieku. To w niej w jedno scala się siła i artystyczna wrażliwość uczniów, absolwentów, pedagogów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Wojciecha Kilara oraz muzyków związanych z Wodzisławiem Śląskim. Jej ekspresję można było usłyszeć na różnych koncertach podczas miejskich imprez i uroczystości. Kierownikiem artystycznym orkiestry jest Marek Sobota. Z orkiestrą występują solistki Alicja Tarasek, Oliwia Węgrzyk i Roksana Ostojska.

Podczas grudniowego koncertu usłyszymy znane hity muzyki rozrywkowej oraz standardy nawiązujące do świątecznego czasu. Koncert będzie można zobaczyć, dzięki bezpłatnej transmisji na żywo, 20 grudnia o godzinie 17:00 na Facebooku i kanale YouTube Wodzisławskiego Centrum Kultury.

 

Linki do transmisji:

Facebook WCK [po klinieciu otwiera się w nowym oknie]

Facebook Miasto Wodzisław Śląski [po klinieciu otwiera się w nowym oknie]

YouTube [po klinieciu otwiera się w nowym oknie]

plakat promujący wydarzenie