Telefon: 32 455 48 55

Muzyczny „COOLturalny gość WCK”

Opowieściami o nowej płycie, dobrym brzmieniem, wieloma inspiracjami i wspomnieniami podzielił się ze słuchaczami zespół Gallileous. Muzycy byli bohaterami kolejnego spotkania w ramach „COOLturalnego gościa WCK”. Rzecz działa się 4 listopada w Wodzisławskim Centrum Kultury.

 

Jednym z impulsów do zaproszenia wodzisławskiej grupy było pojawienie się na rynku muzycznym ich najnowszego krążka „Moonsoon”. Premiera płyty, składającej się z dziewięciu hipnotyzujących, ale i energicznych, rockowych kawałków, miała miejsce 18 października. O tym jak powstawały poszczególne kompozycje, jak wyglądała praca nad tekstami, grafiką i o twórczych fuzjach opowiadali z pasją: Anna Pawlus, Tomasz Stoński, Paweł Cebula i Michał Szendzielorz. Warto zaznaczyć, że tworząc okładkę płyty, muzycy sięgnęli po sztukę śląskiego artysty Ludwika Holesza.

- Spotkanie z „coolturalnym” gościem daje ciekawą przestrzeń postrzegania naszego otoczenia przez pryzmat ciekawych ludzi, tworzących dobrze pojęty kulturalny klimat miasta. Gallileous tę przestrzeń wypełnił perfekcyjnie – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Spotkanie w Wodzisławskim Centrum Kultury było także okazją do podróży w przeszłość. Ponieważ obecny skład grupy uformował się stosunkowo niedawno, każdy z artystów przywołał moment, w którym do Gallileous dołączył. Powrócono także wspomnieniami do tych, których już nie ma wśród nas, a stanowili oni trzon formacji. To z myślą o nich, od lat grupa organizuje wydarzenie WinoBranie. Rozmowa z muzykami była jednym z elementów spotkania. Grupa pokazała na co ją stać, prezentując wybrane kawałki na scenie. Publiczność zatem miała wyjątkową okazję ku temu, by zobaczyć i usłyszeć artystów na żywo. Nie zabrakło też wizualizacji, konkursu z płytami w roli głównej i, rzecz jasna, ochoczo rozdawanych autografów.

 

Galeria