„Mowa ptaków” - 15.10 g. 19:00 - Wtorkowe Kino Konesera

Ekranizacja ostatniego scenariusza zmarłego w 2016 roku Andrzeja Żuławskiego do obejrzenia w kinie Pegaz. Bohaterami filmu są ludzie funkcjonujący na marginesie społeczeństwa – nauczyciel historii, którego poglądy odstają od dominującej narracji, bezrobotny polonista, sprzątaczka, kwiaciarka, kompozytor cierpiący na trąd i licealistka przygotowująca swój pierwszy film. Ci zepchnięci na margines bohaterowie muszą poradzić sobie w świecie, w którym bezmyślność i podążanie za tłumem stają dominująca postawą.

W „Mowie ptaków” zobaczymy plejadę gwiazd, między innymi Sebastiana Fabijańskiego, Andrzeja Chyrę, Borysa Szyca, Martę Żmudę-Trzebiatowską i wcielającego się w filmowe alter ego Andrzeja Żuławskiego Daniela Olbrychskiego.

 

„Mowa ptaków" to niezwykła opowieść o wykluczeniu i alienacji we współczesnej Polsce i szukaniu swojego miejsca w świecie, w którym każdą odmienność próbuje się zepchnąć na margines. „Mowa ptaków" jest niepokorna, anarchistyczna i szalona. Nie pozwoli o sobie zapomnieć przez długie miesiące.

 

Muzykę do filmu skomponował Andrzej Korzyński, wieloletni współpracownik Żuławskiego i Andrzeja Wajdy. Za zdjęcia odpowiada Andrzej Jaroszewicz, z którym Andrzej Żuławski pracował wcześniej między innymi przy „Na srebrnym globie” i „Szamance”. „Mowa ptaków" jest dzięki temu wspaniałym hołdem dla jednego z najbardziej niepokornych twórców w historii polskiego kina i niezwykłym komentarzem na temat wykluczenia i mechanizmów działania współczesnego społeczeństwa.

 

15.10 godz. 19:00 Wtorkowe Kino Konesera: „Mowa ptaków”

 /Polska/ dramat, 15+, 138 min, reż. Xawery Żuławski

 

Obsada aktorska:

Sebastian Fabijański

Andrzej Chyra

Eryk Kulm Jr.

Jaśmina Polak

Żaneta Palica

Marta Żmuda Trzebiatowska

Borys Szyc

Daniel Olbrychski

Sebastian Pawlak

Katarzyna Chojnacka

 

Bilety: 16 zł normalny, 14 zł ulgowy

Bilety dostępne tutaj: https://biletyna.pl/film/Mowa-ptakow/Wodzislaw-Slaski 

Źródło: Velvet Spoon