Telefon: 32 455 48 55

Miraż zawalczy o tytuł Mistrza Świata

Już od 11 grudnia zespół taneczny Miraż z Wodzisławskiego Centrum Kultury powalczy o tytuł Mistrza Świata podczas Mistrzostw Świata IDO World Balet, Jazz, Modern & Contemporary w Warszawie. Miraż będzie reprezentował Polskę w kilku kategoriach.

Zespół taneczny Miraż działa w Wodzisławskim Centrum Kultury od 30 lat. Ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród w tym wielokrotne mistrzostwo Polski oraz dwukrotny tytuł wicemistrza świata. Tancerze Mirażu tańcza na najwyższym poziomie, dzięki znakomitej kadrze trenerskiej oraz wszechstronnemu treningowi tanecznemu i akrobatycznemu. Dzieci i młodziez podczas zajęć tańczą zarówno balet, jak i jazz, modern, contemporary oraz show. Obecnie zespół prowadzony jest przez Lenkę Krčovą, Izabelę Barską- Kaczmarczyk, Evgeniyę Makaeevą-Wyputę, Dominikę Pławną oraz Marcina Kosta. Apetyt na sukces podczas mistrzostw jest spory ponieważ dziewczęta zaprezentują choreografie już nagrodzone.

- Miraż zatańczy dużą i małą formację w stylu modern w kategorii seniorskiej, dużą i małą  formację w stylu jazz w kategorii seniorzy, jazzowy duet oraz solo w kategorii juniorskiej oraz dwie solówki baletowe w kategorii juniorskiej – wymienia Dominika Pławna, instruktorka Mirażu.

Choreografię do pokazów stworzyły Klaudia Czapka, Izabela Rosmus, Martyna Musiolik, Emilia Sopyła i Evgeniya Makaeeva-Wyputa. W zawodach zatańczą: Brzoza Martyna, Erban Wiktoria, Halfar Zuzanna, Krzyształa Emilia, Kubicz Anna, Łaciok Hanna, Michalska Julia, Mołdrzyk Marta, Nowak Antonina, Sobala Wiktoria, Sobik Ofelia, Witebska Marta, Wolny Julia, Wójtowicz Zuzanna.

- Trzymam kciuki za wszystkie tancerki Mirażu. Jestem przekonana, że pójdzie im znakomicie. Zawsze dostarczają nam emocji na najwyższym poziomie. Jestem dumna, że w Wodzisławskim Centrum Kultury mamy tak wspaniałe zespoły – mówi Katarzyna Rokowska Szyroki, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

W roku 2021 Miraż zdobył już następujące nagrody: srebrny medal na Turnieju Tańca „School Dance” w Pawłowicach, 1 złoty, 5 srebrnych i 3 brązowe medale podczas Krajowych  Mistrzostw IDO w show i jazz dance w Szczawnie Zdroju, 1 złoty, 2 srebrne i 2 brązowe medal podczas Krajowych Mistrzostw Polski w modern, contemporary, balet w Raszynie,  złoto na VIII Ogólnopolskim Festiwalu Tańca VIVERSO w Rybniku oraz 2 grand prix, 4 złote, 1 srebrny i 2 brązowe medale na Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Dzieci i Młodzieży Dzieci Dzieciom - Bez Barier w Żorach. Czas na kolejne trofea.