Telefon: 32 455 48 55

Miraż zatańczy dla dzieci i młodzieży

Miraż podczas tańca na scenie WCK

„30 lat na scenie” - tak zatytułowany jest koncert zespołu tanecznego Miraż, który odbędzie się 5 października o godzinie 9:00 i 11:00. Prawie godzinne wydarzenie kierowane jest do przedszkolaków i uczniów klas I-VIII. Dzieci i młodzież zobaczą tancerzy w ciekawych choreografiach w typowych dla Mirażu stylach: show dance, jazz dance i modern dance. Przekonają się także, że taniec może być prawdziwą pasją i sposobem na życie.

Zespół taneczny Miraż działa w Wodzisławskim Centrum Kultury od 30 lat. Ma na swoim koncie niezliczone nagrody o randze ogólnopolskiej, europejskiej i światowej. Najnowszymi sukcesami zespołu są: złoty i srebrny medal Mistrzostw Świata w kategorii jazz duet oraz balet solo, a także srebro i brąz Mistrzostw Europy w kategorii show dance duet oraz show dance miniformacje. Podczas koncertu tancerze zaprezentują wszystkie choreografie, nad którymi pracowali podczas treningów w ostatnim sezonie artystycznym. Układy przygotowali trenerzy zespołu: Lenka Krčovà, Dominika Pławna, Izabela Barska-Kaczmarczyk oraz Evgeniya Makeeva-Wyputa. Pod kątem akrobatycznym i gimnastycznym tancerzy przygotował Marcin Kost. Zatańczą też autorskie choreografie przygotowane przez tancerki z grupy seniorek.

Rezerwacji biletów (cena: 10 zł) należy dokonywać mailowo: piak@wck.wodzislaw.pl do 30 września. Informacji na temat koncertu udzielają pracownicy Działu Projektów i Animacji Kulturalnej WCK, tel. 32 455 48 55 wew. 28.

plakat promujący koncert