Telefon: 32 455 48 55

Miraż wrócił z medalami z Mistrzostw Polski w show i jazz dance

tancerki siedzą na parkiecie z medalami

Jeden złoty medal, cztery srebrne i trzy brązowe znalazły się koncie tancerzy z zespołu tanecznego Miraż. Od 9 do 14 czerwca 2021 r. zespół z Wodzisławskiego Centrum Kultury brał udział w Krajowych Mistrzostwach IDO w show i jazz dance w Szczawnie Zdroju. Zawody organizowane były przez Polską Federację Tańca, której zespół jest członkiem od wielu lat.

W mistrzostwach wzięło udział 33 tancerzy. Stawka była bardzo wysoka, ponieważ konkurencja na zawodach jest ogromna. Podczas mistrzostw organizowanych przez federację nie ma słabych zespołów. Wszystkie tańczą na najwyższym poziomie. Miraż co roku zespół przywozi z zawodów złote, srebrne i brązowe medale plasując się zawsze w czołówce najlepszych zespołów w Polsce.

W stylu tańca show zespół może poszczycić się następującymi nagrodami: złoty medal dla duetu juniorek w show dance Emilii Krzystała oraz Martyny Brzoza z choreografią Izabeli Rosmus, srebrny medal dla Niny Stec w kat. solo show dance seniorki, srebrny medal dla mini formacji show dance seniorki z choreografią pn. "Kto pierwszy rzuci kamieniem", brązowy medal dla Emilii Sopyły w kat. solo show dance seniorki oraz brązowy medal dla formacji show dance juniorzy z choreografią pn. "Fontanna Marzeń" autorstwa Klaudii Czapki. Ponadto duet Małgorzaty Cebuli oraz Emilii Sopyły w kat. show dance seniorki uplasował się na 4. miejscu.

W stylu tańca jazzowego zespół taneczny Miraż również zaprezentował się spektakularnie. Wśród zdobytych nagród i miejsc znalazły się: brązowy medal za choreografię seniorek ułożoną przez Izabelę Rosmus i Klaudię Czapkę, srebrny medal dla Ofelii Sobik, która pokonała prawie 100 tancerek w swojej kategorii wiekowej. Ofelię przygotowała Emilia Sopyła. Kolejnymi wicemistrzyniami Polski zostały tancerki z duetu Hania Łaciok i Ofelia Sobik. Tancerki i choreografia zostały przygotowane przez Klaudię Czapkę. Dalej Miraż zdobył 13. miejsce za choreografię Klaudii Czapki w wykonaniu duetu Nadii Gilner i Anny Kubicz, 5. miejsce za choreografię Izabeli Rosmus w kat. mini formacje, 7. miejsce za mini formację Klaudii Czapki, 6 miejsce za solówkę w kat. seniorek dla Emilii Sopyły (choreografia Izabela Rosmus), 6. miejsce dla Wiktorii Erban w kat. solo juniorek (choreografia Izabela Rosums), 21. miejsce dla Nadii Gilner w solówkach (choreografia Klaudia Czapka), 12. miejsce dla miniformacji w kat. dziecięcej (choreografia Klaudia Czapka) oraz 7. miejsce dla dużej formacji (choreografia Klaudia Czapka).

- Chciałam z całego serca pogratulować sukcesów zespołowi Miraż. Jestem zachwycona poziomem przygotowania tancerzy. Dziękuję instruktorom za ogrom pracy, profesjonalizm i pasję, którą zarażają dzieci i młodzież. Jestem dumna, że Wodzisławskie Centrum Kultury może pochwalić się tak znakomitymi młodymi artystami – mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor WCK.

Kolejnymi ważnymi wydarzeniami, do których teraz przygotowują się teraz tancerze jest 29. Koncert Zespołu Tanecznego Miraż zaplanowany w Wodzisławskim Centrum Kultury na 23 czerwca godz. 15:00 i 18:00, udział w zawodach tanecznych w Pawłowicach (20 czerwca br.) oraz pokazy w ramach Święta Górnej Odry, zaplanowanego na 26 czerwca na Wodzisławskim rynku. Na wszystkie wymienione wydarzenia zaprasza Wodzisławskie Centrum Kultury.