Telefon: 32 455 48 55

Miraż wrócił z medalami z Mistrzostw Polski w modern dance i balecie

Dwie dziewczyny trzymające puchary

Jeden złoty medal, dwa srebrne i brąz znalazły się koncie tancerzy z zespołu tanecznego Miraż. Od 12 do 14 maja zespół z Wodzisławskiego Centrum Kultury brał udział w Krajowych Mistrzostwach IDO w tańca modern, contemporary oraz balet w Raszynie. Zawody organizowane były przez Polską Federację Tańca, której zespół jest członkiem od wielu lat.

W mistrzostwach wzięło udział 8 juniorów i 14 seniorek. Stawka była bardzo wysoka, ponieważ konkurencja na zawodach jest ogromna. Podczas mistrzostw organizowanych przez federację nie ma słabych zespołów. Wszystkie tańczą na najwyższym poziomie. Miraż co roku zespół przywozi z zawodów złote, srebrne i brązowe medale plasując się zawsze w czołówce najlepszych zespołów w Polsce. Podczas zeszłorocznych mistrzostw tytuł Mistrza Polski w stylu balet wywalczyła Zuzanna Wójtowicz. W tym roku Zuzanna obroniła tytuł.

Po raz kolejny została Mistrzynią Polski w stylu balet w kategorii juniorskiej. Choreografię, którą zatańczyła przygotowała Evegeniya Makeeva-Wyputa. Kolejnym wielkim sukcesem był srebrny medal dla Emilii Sopyły za choreografię w stylu modern w solówkach w kategorii seniorskiej. Emilię do zawodów przygotowała Izabela Rosmus. Srebro wytańczył również mirażowy duet Małgorzata Cebula i Emilia Sopyła w stylu modern w kategorii seniorskiej. Choreografię ułożyła również Izabela Rosmus. Wielkim sukcesem okazała się także choreografia młodej i zdolnej Martyny Musiolik. Taniec pn. „Breath” w stylu modern zatańczyła formacja seniorek, zdobywając brązowy medal i plasując się zarazem w stawce jako II wicemistrzynie kraju. Pięknie zatańczyła również Anna Kubicz w kategorii dziecięcej w stylu balet. Z choreografią Evegenii Makeevej-Wyputy zdobyła piąte miejsce.

 - Chciałam z całego serca pogratulować sukcesów zespołowi Miraż. Jestem zachwycona poziomem przygotowania tancerzy. Dziękuję instruktorom za ogrom pracy, profesjonalizm i pasję, którą zarażają dzieci i młodzież. Jestem dumna, że Wodzisławskie Centrum Kultury może pochwalić się tak znakomitymi młodymi artystami – mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor WCK.

Kolejnym wyjazdem, na jaki po powrocie zespół będzie się przygotowywał, będą Krajowe Mistrzostwa IDO w tańcu jazzowym i show w Szczawnie-Zdroju. Każde tego typu wydarzenie to ogromne przeżycie dla dzieci i młodzieży. Cały rok ciężko pracują, aby na końcówce sezonu artystycznego zaprezentować efekty swojej ciężkiej pracy przed publicznością i sędziami. Kiedy udaje im się zdobyć tak wysokie lokaty jest to dla nich ogromne szczęście.

Galeria