Telefon: 32 455 48 55

Miraż Wicemistrzem Polski

Zespół taneczny Miraż z Wodzisławskiego Centrum Kultury stał się Wicemistrzem Polski w tańcu modern zdobywając srebrny medal podczas Krajowych Mistrzostw IDO Modern/Balet. Zawody odbyły się w dniach 26-28 kwietnia br. w Rawie Mazowieckiej.

Autorką nagrodzonej choreografii dla mini formacji Mirażu była Martyna Musiolik, od lat związana z zespołem jako tancerka, a obecnie choreografka. Jej układ pt. „Świtezianka” zaprowadził tancerki na podium dając Mirażowi tytuł Wicemistrza Polski. Ponadto podczas zawodów sporym sukcesem zakończył się występ Zuzanny Wójtowicz w kategorii 12-15 lat, w stylu balet, która zajęła wysoką, szóstą lokatę. Autorką jej choreografii jest Evgeniya Makeeva Wyputa.

Mistrzostwa Polski to jedna z imprez, na które zespół czeka i przygotowuje się cały rok. Jest to najbardziej prestiżowy konkurs w tej kategorii tanecznej w kraju organizowany przez Międzynarodową Organizację Tańca IDO oraz Polską Federację Tańca.

- Serdecznie gratuluję Mirażowi kolejnego sukcesu. Jest to wielkie wyróżnienie dla Wodzisławskiego Centrum Kultury i duża promocja miasta. Dziękuję też trenerom i choreografom za zaangażowanie i przygotowanie zespołu do mistrzostw - mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Trenerami i choreografami, którzy prowadzą zespół są Evgeniya Makeeva–Wyputa, Ryszard Kozłowski, Lenka Krcova, Marcin Kost, Klaudia Czapka i Dominika Pławna. Dodatkowo zespół wspiera choreograficznie Martyna Musiolik.