Miraż trzeci na Mistrzostwach Świata

Zespół taneczny Miraż działający w Wodzisławskim Centrum Kultury zdobył brązowy medal na zawodach stając się drugim Wicemistrzem Świata w tańcu jazzowym. Mistrzostwa „XVIII World Dance Week - Ossa 2018” odbyły się w dniach od 30 listopada do 7 grudnia br. w Rawie Mazowieckiej.

Apetyt na zwycięstwo tancerzy był spory, zwłaszcza, że z poprzednich mistrzostw w jazz dance i balet w czeskiej Pradze w czerwcu br. zespół przywiózł dwa brązowe medale, a w maju w tym samym stylu tanecznym wywalczył dwa wicemistrzostwa Polski w Łomiankach. Tym razem zespół odniósł niebywały sukces stając na podium z dwiema formacjami z USA jako trzeci w kategorii miniformacja jazz dance juniorzy. 
Prócz tego zespół wywalczył: 7 miejsce w kategorii formacja jazz dance dzieci, 7 miejsce w kategorii formacja jazz dance juniorzy, 6 miejsce w kategorii mini formacja jazz dance dzieci, 7 miejsce w kategorii formacja modern juniorzy i 6 miejsce dla duetu Lena ZmarzłyHanna Łaciok.

Mistrzostwa Świata to jedna z tych imprez, na które zespół czeka i przygotowuje się cały rok. Jest to najbardziej prestiżowy konkurs w tej kategorii tanecznej na świecie organizowany przez Międzynarodową Organizację Tańca IDO oraz Polską Federację Tańca.

- Serdecznie gratuluję Mirażowi kolejnego, spektakularnego sukcesu. Jest to wielkie wydarzenie dla Wodzisławskiego Centrum Kultury. Gratuluję zarówno wszystkim uczestnikom zawodów i instruktorom, jak i rodzicom młodych tancerzy oraz pracownikom WCK, którzy swoją pracą przyczynili się do zdobycia przez zespół wicemistrzostwa świata - mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Trenerami i choreografami, którzy prowadzą zespół są Evgeniya Makeeva–Wyputa, Ryszard Kozłowski, Lenka Krcova, Marcin Kost, Klaudia Czapka i Dominika Pławna.