Miraż jedzie na Mistrzostwa Świata

Zespół taneczny Miraż działający w Wodzisławskim Centrum Kultury w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego ARA w dniach od 30 listopada do 7 grudnia walczył będzie o tytuł Mistrza Świata w jazz dance, modern i balet w Rawie Mazowieckiej.

Apetyt na zwycięstwo tancerzy jest spory, zwłaszcza, że z poprzednich mistrzostw w jazz dance i balet w czeskiej Pradze w czerwcu br. zespół przywiózł dwa brązowe medale, a w maju w tym samym stylu tanecznym wywalczył dwa wicemistrzostwa Polski w Łomiankach.

Mistrzostwa Świata to jedna z tych imprez, na które zespół czeka i przygotowuje się cały rok. Jest to najbardziej prestiżowy konkurs w tej kategorii tanecznej na świecie. W tym roku Miraż wystawi do zawodów pięć choreografii: dużą formację baletu, duet w stylu jazz Hanny Łaciok i Leny Zmarzły, dużą formację jazzową dzieci i juniorów oraz dużą formację w stylu modern juniorów. Łącznie w konkursie zaprezentuje się 34 tancerek.

 - Miraż jest zespołem, który stale dostarcza nam powodów do dumy i udowadnia, że ciężka praca instruktorów Wodzisławskiego Centrum Kultury ma sens i przynosi wspaniałe efekty. Na sukcesy każdego zespołu, poza pracą trenerów, składa się także zaangażowanie rodziców oraz praca krawcowych i scenografów, dzięki którym nasi tancerze pięknie prezentują się na scenie. Jestem pewien, że i tym razem Miraż zaprezentuje się doskonale. Życzę powodzenia i trzymam kciuki - mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

 

Trenerami i choreografami, którzy prowadzą zespół są Evgeniya Makeeva–Wyputa, Ryszard Kozłowski, Lenka Krcova, Marcin Kost, Klaudia Czapka i Dominika Pławna.