Telefon: 32 455 48 55

Miraż jedzie na Mistrzostwa Polski do Szczawna-Zdroju

Od 9-14 czerwca zespół taneczny Miraż z Wodzisławskiego Centrum Kultury weźmie udział w Krajowych Mistrzostwach IDO w tańcu show dance oraz jazz dance w Szczawnie Zdroju. Zawody organizowane są przez Polską Federację Tańca, której zespół jest członkiem od wielu lat.

W mistrzostwach weźmie udział 33 tancerzy. Stawka jest bardzo wysoka, a tancerze walczyć będą o najwyższe podium. Co roku zespół przywozi z krajowych mistrzostw złote, srebrne i brązowe medale plasując się zawsze w czołówce najlepszych zespołów w Polsce.

- Taniec show i jazz od zawsze był mocną stroną zespołu Miraż. Nasze choreografię są co roku doceniane na Mistrzostwach Polski i zdobywają wysokie lokaty. Mamy nadzieję, że tym razem będzie podobnie – mówi Lenka Krčovà, główny instruktor zespołu.

Choreografie, które zostaną zaprezentowane na zawodach przygotowały Lenka Krčovà, Klaudia Czapka oraz Izabela Rosmus. Jako solistki w kat. show dance wystąpią Julia Wolny, Nina Stec, Emilia Sopyła. W duetach show zaprezentują się Martyna Brzoza i Emilia Krzyształa oraz Małgorzat Cebula i Emilia Sopyła. Zespół zaprezentuje również choreografię pn. „Kto pierwszy rzuci kamień” w mini formacjach oraz dużą formację w stylu show pn. „Fontanna marzeń”. Solówkę w stylu jazzowym zatańczy Julia Wolny, Nadia Gilner, Wiktoria Sobala, Jagoda Iglikowska, Ofelia Sobik, Zuzanna Halfar, Marta Witebska, Izabela Rosmus, Emilia Sopyła, Małgorzata Cebula oraz Nina Stec. Jazzowe duety zaprezentują Anna Kubicz z Nadią Gilner, Marta Młodrzyk z Zuzanną Halfar, Nina Stec z Antoniną Nowak, Małgorzata Cebula z Emilią Sopyłą oraz Ofelia Sobik z Hanną Łaciok. Prócz tego zespół taneczny Miraż wystartuje trzykrotnie w mini formacjach jazzowych oraz dwukrotnie w dużych formacjach. Przygotowania do zawodów trwały cały rok.

- Trzymam kciuki za powodzenie zespołu Miraż. Mam nadzieję, że tancerze wrócą do Wodzisławia Śląskiego z sukcesami, na nade wszystko w dobrych humorach z bagażem pełnym pozytywnych wspomnień – mówi Katarzyna Rokowska – Szyroki, dyrektorka Wodzisławskiego Centrum Kultury.

O wynikach Wodzisławskie Centrum Kultury poinformuje w mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej www.wck.wodzislaw-slaski.pl.