Telefon: 32 455 48 55

Miraż jedzie na Mistrzostwa Polski

Zespół taneczny Miraż działający w Wodzisławskim Centrum Kultury w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego ARA w dniach od 14 do 15 marca br. walczył będzie o tytuł Mistrza Polski podczas Krajowych Mistrzostw IDO Jazz Dance, Production w Wałbrzychu.

Apetyt na zwycięstwo tancerek jest spory, zwłaszcza, że z poprzednich krajowych mistrzostw w jazz dance w podwarszawskich Łomiankach, w maju ubiegłego roku zespół przywiózł dwa srebrne i jeden brązowy medal, zdobywając tym samym dwa wicemistrzostwa Polski. W stylu jazz dance wodzisławski zespół Miraż należy do światowej czołówki. Na międzynarodowych zawodach w czeskiej Pradze w czerwcu ubiegłego roku tancerki wytańczyły dwa brązowe medale, a w grudniu na mistrzostwach świata w Rawie Mazowieckiej wywalczyły II wicemistrzostwo.

Mistrzostwa Polski i Świata to te imprezy, na które zespół czeka i przygotowuje się cały rok. Są to najbardziej prestiżowe konkursy w tej kategorii tanecznej organizowane przez IDO (International Dance Organization). W tym roku Miraż wystawi do zawodów dwie choreografie: formację juniorek i formację dziecięcą. Łącznie w konkursie zaprezentuje się 36 tancerek.

 - Życzę powodzenia i trzymam kciuki! Miraż stale dostarcza powodów do dumy Wodzisławskiemu Centrum Kultury i Miastu Wodzisław Śląski. Udowadnia, że ciężka praca naszych instruktorów ma sens i przynosi wspaniałe efekty. Na sukcesy zespołu, poza pracą trenerów, składa się także zaangażowanie rodziców oraz praca krawcowych i scenografów, dzięki którym nasi tancerze pięknie prezentują się na scenie. Z pewnością Miraż i tym razem wypadnie świetnie - mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor WCK.

Trenerami i choreografami, którzy prowadzą zespół są Evgeniya Makeeva–Wyputa, Ryszard Kozłowski, Lenka Krcova, Marcin Kost, Klaudia Czapka i Dominika Pławna.