Miraż czwarty w Europie

Zespół Taneczny Miraż, działający w Wodzisławskim Centrum Kultury w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego ARA, zajął czwarte i szóste miejsce na Mistrzostwach Europy IDO w Contemporary, Jazz Dance i Ballet w Pradze. Zawody odbyły się w czwartek, 13 czerwca br.

Miraż zaprezentował podczas zawodów 2 choreografie w stylu jazz dance. Tancerki wystartowały w kategorii dziecięcej. Zespół od wielu lat należy do światowej czołówki najlepszych zespołów dziecięcych i młodzieżowych w stylu jazz jak i show dance. Kolejna wysoka lokata na najbardziej prestiżowych zawodach tanecznych w Europie dowodzi wysokiego poziomu tancerek i pełnego profesjonalizmu trenerów z  Wodzisławskiego Centrum Kultury.

- Gratuluję kolejnego sukcesu naszym tancerkom i instruktorom. To piękne zakończenie sezonu artystycznego 2018/2019. Życzę wszystkim przyjemnego i zasłużonego wakacyjnego wypoczynku – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Zespół Miraż trenują: Ryszard Kozłowski, Lenka Krcova, Klaudia Czapka, Marcin Kost, Eugenia Makeeva-Wyputa i Dominika Pławna.

Nagrodzone choreografie, będzie można zobaczyć już w sobotę, 22 czerwca br. na 27. Koncercie Mirażu w Wodzisławskim Centrum Kultury. Bilety w cenie 15 zł są do nabycia w kasie WCK lub za pośrednictwem sprzedaży on-line. Zespół planuje dwa koncerty, o godz. 15:00 i 18:00.