Marcin Kost, fenomenalny bboy gościem WCK

Od lat wytrwale pracuje nad kreowaniem własnego tanecznego „ja”. Z poświęceniem pielęgnuje swoją pasję, ale też ochoczo dzieli się wiedzą i bogatym doświadczeniem z innymi. Marcin Kost, bez wątpienia charyzmatyczny i z pewnością jeden z czołowych bboyów w Polsce będzie bohaterem wydarzenia „COOLturalny gość WCK” w ramach akcji #siećzkulturąwdomu. Już w czwartek, 25 czerwca, o godz. 19:00, podczas internetowej transmisji na żywo z WCK spotkacie się z trenerem, tancerzem i akrobatą.

Marcin Kost na dobre związał się z działalnością Amatorskiego Ruchu Artystycznego Wodzisławskiego Centrum Kultury. Od lat zaszczepia w młodych sercach miłość do wyrażania siebie poprzez ruch i taniec. Czyni to także w ramach założonej przez siebie firmy Akrobreak.
Z powodzeniem prowadzi zajęcia akrobatyczne i breakdance, co więcej jest jednym z czołowych tancerzy w tym stylu w Polsce. Ciągle zdobywa nowe tytuły na najbardziej prestiżowych zawodach w kraju i zagranicą.

- Zapraszam na kolejne wydarzenie online w WCK. Tym razem spotkamy się z pełnym ekspresji artystą, który doskonale łączy akrobatykę z tańcem. Jestem przekonany, że jego pozytywna osobowość i ogromne zaangażowanie sprawią, że ten wieczór będzie można zaliczyć do udanych - mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Gdzie szlifował podstawy? Marcin Kost to absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Ukończył studia ze specjalizacją gimnastyki korekcyjnej, dodatkowo uzyskując kwalifikacje trenera akrobatyki sportowej. Tańcem zajmuje się od kilkunastu lat. Za swoje najważniejsze osiągnięcia uważa m.in.: wygraną Redbull BCONE Poland Cypher 2018, Top 16 Redbull BCONE Last Chance Cypher – Zurich, Top 16 OUTBREAK Europe, Cypher King'a na Style season road to Redbull BC One Poland Cypher 2016 czy wygraną zawodów Vila Style w Wielkiej Brytanii, Break the Floor na Słoweni oraz wystąpienie na Over the top World Wide.

To niewątpliwie wulkan pozytywnej energii, która udziela się każdemu, kto ma okazję z nim współpracować. Widzowie, podczas transmisji live w internecie będą mogli nie tylko wysłuchać rozmowy z gościem WCK, ale też zobaczyć jak realizuje się w tańcu.

Link do transmisji na żywo na Facebooku:

 https://www.facebook.com/WuCeKa/posts/3275797289108160

Link do transmisji na żywo na YouTubie: 

https://www.youtube.com/watch?v=Bs78dZqCaMw&feature=youtu.be

 

#siećzkulturąwdomu