Telefon: 32 455 48 55

Mała Akademia Jazzu w WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na Małą Akademię Jazzu - cykl audycji muzycznych dla dzieci i młodzieży. 22 listopada o godzinie 9:30 w muzyczną podróż z Indii do Hiszpanii zabierze uczestników Michał Czachowski, mistrz gitary flamenco, sitar i cajon.

Spotkanie zatytułowane „Viva flamenco" - muzyczna podróż z Indii do Hiszpanii, poświęcone będzie muzyce flamenco. Flamenco jest najpopularniejszym i najbardziej lubianym gatunkiem muzyki etnicznej na świecie. Powstało w Andaluzji, regionie południowej Hiszpanii, w którym przez setki lat przewijały się kultury różnych państw i nacji. Każda cywilizacja posiadała własne zwyczaje, muzykę i instrumenty. W wyniku wzajemnych wpływów i przemieszania się tych wszystkich elementów, na początku XIX wieku powstała niezwykle ekspresyjna muzyka, którą dziś znamy pod nazwą flamenco.

Muzyka, którą usłyszymy podczas tej audycji, jest połączeniem tradycyjnego flamenco z kulturą indyjską, arabską oraz jazzem. Prowadzący audycję Michał Czachowski to mistrz gitary flamenco, sitaru oraz innych egzotycznych instrumentów, leader zespołu Indialucia oraz Viva Flamenco.

- To kolejna ciekawa formuła, którą proponujemy młodej publiczności. Jestem przekonany, że wydarzenie przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom energetycznej muzyki - mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Audycje w ramach Małej Akademii Jazzu są prowadzone przez wybitnych wykonawców, a jej uczestnicy w prosty i przystosowany do percepcji młodego słuchacza sposób zdobywają wiadomości, które są cennym uzupełnieniem wiedzy szkolnej. Podczas spotkań młodzież ma okazję poznać różne gatunki muzyczne, stanowiące fundament muzyki rozrywkowej.
Zapisy przyjmuje dział Projektów i Animacji Kulturalnej WCK w terminie do 15 listopada br. Osobą do kontaktu jest Izabela Sobota, i.sobota@wck.wodzislaw.pl, tel. 32 455 48 55.

 

Cena biletu: 7 zł. Audycja odbędzie się pod warunkiem zorganizowania kompletu widowni.