Mała Akademia Jazzu w WCK

MAŁA AKADEMIA JAZZU to cykl audycji muzycznych dla dzieci i młodzieży, odbywających się w Ośrodkach Kultury na Śląsku i prowadzonych przez wybitnych wykonawców. W prosty i przystosowany do percepcji młodego słuchacza sposób uczestnicy Małej Akademii Jazzu zdobywają wiadomości, które są cennym uzupełnieniem wiedzy szkolnej.

Podczas comiesięcznych spotkań młodzież ma okazję poznać gatunki muzyczne (jazz, blues, folk, soul, gospel), stanowiących fundament muzyki rozrywkowej.

- Do udziału w naszym przedsięwzięciu zapraszamy zarówno dzieci, młodzież szkół podstawowych jak i ponadpodstawowych. Wszystkie koncerty są prowadzone przez znanych i lubianych muzyków, każde spotkanie jest połączeniem koncertu i opowieści, dostosowanej do wieku zgromadzonej młodzieży. W ten sposób staramy się przygotować przyszłą, młodą publiczność do odbioru muzyki na żywo – mówią organizatorzy.

Pod koniec lat osiemdziesiątych grupa muzyków jazzowych stworzyła Małą Akademię Jazzu. Na Śląsku popularyzowania tej cennej idei podjął się znany, kubański perkusjonista Jose Torres wraz z Agencją Artystyczną Nona z Bytomia.

- W ciągu 25 lat istnienia zaufało nam wiele renomowanych placówek kulturalnych na Śląsku, m.in. NOSPR w Katowicach, Chorzowskie Centrum Kultury, Muzeum Miejskie w Siemianowicach Śl., Pałac Młodzieży w Katowicach, Teatr Ziemi Rybnickiej, Wodzisławskie Centrum Kultury, Miejski Ośrodek Kultury w Zawierciu, Pszczyńskie Centrum Kultury, Miejski Klub im. Kiepury w Sosnowcu, placówki kulturalne w Giszowcu, Ligocie, Radlinie, Bielsku Białej, Pyskowicach, Czechowicach Dziedzicach, Pawłowicach, Jastrzębiu, Żorach, Bytomiu, Ozimku, Knurowie i wiele, wiele innych – mówią organizatorzy Małej Akademii Jazzu.

W tegorocznej edycji wystąpią m.in. Mili Morena - wokalistka kubańska, gitarzysta flamenco Michał Czachowski, basista, guirro Edilson Sanchez, mistrz gitary elektrcznej Grzegorz Kapołka, wokalistka Katarzyna Puma Piasecka i wielu innych (szczegółowy program w załączniku).

foto: Mili Morena

 

Cena biletu: 7 zł

Audycja odbędzie sie przy określonej ilości osób.

Program audycji w roku szkolnym 2019/2020 w załączniku (otwórz).

 

Zapisy przyjmuje dział Projektów i Animacji Kulturalnej WCK. Osobą do kontaktu jest Izabela Sobota, iza.s@wck.wodzislaw.pl, tel. 32 455 48 55.