Little Red Riding Hood (Czerwony Kapturek) dla klas II-VI

Little Red Riding Hood (Czerwony Kapturek) to baśniowa historia, którą w polskiej wersji znamy z wielu wersji literackich i teatralnych. Nie ma dziecka, które nie zna opowieści o Czerwonym Kapturku, wilku i babci. Dlatego nawet w angielskiej wersji tej bajki, jeśli uczniowie coś przeoczą lub czegoś nie zrozumieją, mogą łatwo i wczuć się w te historię. Spektakl można będzie zobaczyć 17 grudnia 2019 r., godz. 8:30.

Przedstawienie przygotowane w zabawnej, pomysłowej i nowoczesnej formie, z małą dawką bajkowego morału, wzbogacone wesołymi piosenkami.

Nasza historia zaczyna się niekonwencjonalnie – Czerwony Kapturek nie chce iść do szkoły, ponieważ czeka ją ciężka klasówka. Wymyśla, że musi odwiedzić chorą babcię. O tym, jak wiele kłopotów wywoła niepotrzebne kłamstwo, oraz że wagarowanie nie popłaca, dowiemy się z tej historii.

Zamierzenie twórców – przy użyciu lekkiej i zabawnej formy wzbogacić naukę języka angielskiego. Dobrze dobrane słownictwo oraz proste formy czasu teraźniejszego i przeszłego dostosowane są do uczniów na poziomie podstawowym (zazwyczaj 3-5 klasa).

Celem przedstawienia jest doskonalenie znajomości języka angielskiego dzięki bezpośredniemu z nim kontaktowi. Jednocześnie uczniowie przeżyją artystyczne doznanie na profesjonalnym aktorskim poziomie. Dostarczamy uczniom pozytywnych doświadczeń związanych z nauką języka angielskiego.

Poziom językowy jest tak dostosowany, aby młodzi widzowie ze zrozumieniem śledzili wydarzenia na scenie przekazane w języku angielskim w atrakcyjnej scenicznej formie. Jesteśmy przekonani, że spektakl ten pozostawi w nich uczucie satysfakcji z bezpośredniego kontaktu z językiem angielskim i wytworzy pozytywne nastawienie do dalszej nauki.

Sugerujemy, aby nie dokonywać podziału na uczniów z lepszą lub gorszą znajomością języka. Nie chodzi o to, aby na przedstawieniu byli tylko uczniowie, którzy dobrze radzą sobie z nauką języka, ale również ci, którym chcielibyście pomóc w przełamaniu językowych barier. Dzięki naszemu przedstawieniu odkryją, jak wiele już potrafią i jak wiele mogą się jeszcze nauczyć. Naszym doświadczonym aktorom zawsze udawało się zainteresować widzów i skupić ich uwagę aż do końca.

Z wyprzedzeniem przesyłamy do każdego przedstawienia materiały dydaktyczne przygotowane według szkolnych programów nauczania. Zawierają słownictwo, zwroty i elementy gramatyki użyte w spektaklu. Ponadto do waszej dyspozycji są przygotowane materiały zawierające ćwiczenia z nagraniami audio, piosenki z przedstawień, a także teksty piosenek w językach angielskim
i polskim.

 

Czas trwania spektaklu to około 60 minut

Spektakl można będzie zobaczyć 17 grudnia 2019 r., godz. 8:30. Jest on przeznaczony dla uczniów klas II – VI szkół podstawowych.

Organizacją widowni zajmuje się Centrum Teatralne z Krakowa, tel. (+48) 12 881 08 50.