Telefon: 32 455 48 55

LISTOPADOWE KINO SENIORA

Grafika: szare koło z napisem kino seniora, rozmyte krople deszczu w tle

W listopadzie kino Pegaz proponuje aż pięć tytułów dla seniorów. Seanse będą odbywały się w środy. Cena biletu: 14 zł.

  • „IO” - 2 XI 15:00 - ŚRODA

Polski kandydat do Oscara: „IO” to zapierająca dech w piersiach odyseja, porywające kinowe doświadczenie i nakręcony z imponującym rozmachem obraz współczesnego świata. Film Jerzego Skolimowskiego stał się sensacją festiwalu w Cannes, skąd wyjechał z Nagrodą Jury. Opowieść o nas samych, odbijających się w wilgotnych oczach pewnego osiołka, zachwyciła artystyczną brawurą i młodzieńczą energią, choć firmuje ją swoim nazwiskiem 84-letni mistrz europejskiego kina.

Źródło: Gutek Film [dramat, +15, 86 min.]

 plakat promujący film

  • „Johnny” - 9 XI 17:00 - ŚRODA

„Johnny” to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia, która wzrusza i inspiruje. Opowiedziana z perspektywy podopiecznego Jana Kaczkowskiego, Patryka Galewskiego – chłopaka, który nie miał łatwego startu w życiu.

Źródło: Next Film [biograficzny, +15, 119 min.]

plakat promujący film

  • „Ania” - 16 XI 15:00 - ŚRODA

Inspirująca historia Ani Przybylskiej odważnej, kochającej życie i spełniającej marzenia dziewczyny z Gdyni. Dziewczyny o twarzy anioła i charakterystycznym głosie znanej m.in. z roli Marylki z serialu „Złotopolscy”. Film zbudowany jest z wywiadów oraz niepublikowanych dotąd materiałów z prywatnych archiwów, a także wspomnień rodziny i kolegów.

Źródło: Dystrybucja Filmowa TVP [dokumentalny, +15, 93 min.]

 plakat promujący film Ania

  • „Listy do M. 5” - 30 XI 15:00 - ŚRODA

„Listy do M.” powracają z piątą częścią wigilijnej opowieści. W najnowszej odsłonie zobaczymy świąteczne perypetie ulubionych bohaterów.  Szczepan i Karina uwikłają się w bitwę o spadek, który może poróżnić nawet najbliższych. Nie zawsze kryształowy Mel stanie na drodze innego, niekoniecznie „świętego” Mikołaja, a wydarzenia z jego udziałem staną się medialną sensacją. Natomiast słabo znoszący samotność Wojciech, całkiem przypadkowo, pozna sympatycznego, wigilijnego oszusta.

Źródło: Kino Świat [komedia, +15, 115 min.]

plakat promujący listy do m. 5

Zapraszamy!