Telefon: 32 455 48 55

LISTOPADOWE KINO KONESREA

Zdjęcie sali kinowej, napis: kino konesera

Kino Konesera to cykl, w którym prezentowana są film festiwalowe, ambitne, studyjne. W listopadzie Kino Pegaz zaplanowało środowe seanse na godzinę 19:00. Wśród zaplanowanych tytułów znalazły się: „Słabsze ogniwo”, „Klondike”, „Ukryty klejnot”, „Słoń” oraz „Na pełny etat”.

  • „Słabsze ogniwo”2 XI 19:00 - ŚRODA

Każdego roku uczniowie prestiżowej meksykańskiej katolickiej szkoły dla chłopców udają się na specjalnie przygotowany dla nich obóz integracyjny za miastem. Chłopcy pod czujnym okiem nauczycieli i księży doskonalą swój rozwój fizyczny i moralny. Celem jest przejście przez proces dojrzewania w połączeniu z Bogiem oraz w zgodzie z zasadami wspólnoty.
Film reżysera Joaquína del Paso, oparty do pewnego stopnia na jego własnych doświadczeniach, to opowieść o niebezpiecznej relacji pomiędzy religią a władzą.

Źródło: Aurora Films

 plakat promujący film

  • „Klondike”9 XI 19:00 - ŚRODA

Oficjalny ukraiński kandydat do Oscara. Historia ukraińskiego małżeństwa, Irki i Tolika mieszkającego w czasie wojny na pograniczu Rosji i Ukrainy. Irka odmawia opuszczenia domu, nawet gdy wioska zostaje przejęta przez separatystów. W chwilę później niedaleko nich spada samolot malezyjskich linii lotniczych. Separatystyczni przyjaciele Tolika oczekują, że się do nich przyłączy, zaś brat Irki jest wściekły na podejrzenia, że ​​para zdradziła Ukrainę. Sama Irka próbuje zawrzeć pokój między mężem a bratem, angażując ich w naprawę zbombardowanego domu.

Źródło: Mayfly

plakat promujący film

  • „Ukryty klejnot” - 16 XI 19:00

Nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem na berlińskim festiwalu film jest reżyserskim debiutem Natalii López Gallardo. Oszałamiający wizualnie film to niepokojąca wizja świata, w którym nie obowiązują żadne zasady. W trakcie postępowania rozwodowego Maria wraz z dziećmi przenosi się do starej rodzinnej posiadłości na meksykańskiej wsi. Na miejscu dowiaduje się, że w niewyjaśnionych okolicznościach zaginęła siostra gospodyni Maríi. Kiedy bohaterka oferuje swoją pomoc, między kobietami zawiązuje się bliska więź.

Źródło: Aurora Films

plakat promujący film

  • „Na pełny etat” - 30 XI 19:00

„Na pełny etat” to przejmująco prawdziwa opowieść o życiu w czasach kryzysu. Zniuansowany portret silnej kobiety staje się tym samym uniwersalną historią o życiu pod ciągłą presją i ciemnych stronach kapitalizmu. W głównej roli wystąpiła gwiazda francuskiego kina, laureatka Cezara, Laure Calamy.

Źródło: Aurora Films

plakat promujący film