Legomaniacy i Majsterklepka

Wśród zajęć dla dzieci w wieku szkolnym oferujemy ciekawą propozycję warsztatów naukowo-technicznych w 2 odsłonach:

LEGOMANIACY - zajęcia z budowy klocków lego i robotyki

Wszystkich, którzy uwielbiają budować z klocków lego i interesują się robotyką, zapraszamy na zorganizowane warsztaty dla szkół pn. LEGOMANIAKÓW. Budowane roboty należą do rodziny Lego Mindstorms i wyposażone są w  serwomechanizmy napędowe, czujniki oraz sterujący całością „komputer pokładowy” nazywany „inteligentną cegłą”. Oprócz robotów Lego uczestnicy poznają na zajęciach robota humanoidalnego „Robosapien”, a także robota z serii „Bioloid”. Każdy uczestnik ma możliwość indywidualnej pracy z zestawem.

MAJSTERKLEPKA

Zajęcia dla małych i dużych majsterkowiczów. Podczas warsztatów dzieci i młodzież pracować będą z drewnem, papierem, kartonem, elementami plastikowymi i metalowymi. Temat i zadanie do wykonania zostaną ustalone indywidualnie do potrzeb i wymagań grupy. Zajęcia mają na celu rozwijanie kreatywności, zdolności manualnych i technicznych.

Każde z wymienionych wyżej zajęć prowadzone są w trybie 2-godzinnych warsztatów praktycznych. Skierowane są do dzieci w wieku szkoły podstawowej, gimnazjum oraz liceum/technikum. Program i stopień trudności zajęć dopasowujemy do uczestników i zawsze jest dedykowany danej grupie wiekowej, sprzężony jest również z programem nauczania w szkole.

 "Zrobiłem i zrozumiałem" - to misja przyświecająca zajęciom

 CENA ZA WARSZTAT: 300 zł / na grupę / 2 godz.

MAX. ILOŚĆ UCZESTNIKÓW NA 1 ZAJĘCIACH: 30 osób

 Aby wziąć udział w warsztatach należy zgłosić się do Wodzisławskiego Centrum Kultury telefonicznie (32) 455 48 55 lub mailowo iza.s@wck.wodzislaw.pl. Wspólnie ustalimy termin zajęć (zawsze dopasowujemy go do preferencji zgłaszającego się) oraz uzgodnimy zagadnienia programowe.