Telefon: 32 455 48 55

Lato z WCK upłynęło pod znakiem dobrej zabawy

dziewczynka klejąca skarpetkową pacynkę

W myśl hasła przewodniego Akcji lato „Mozaika brzmienia, kolorów i dobrych nastrojów”, jej uczestnicy nie mogli narzekać na nudę. Dwa miesiące wakacyjnej oferty Wodzisławskiego Centrum Kultury upłynęły pod znakiem twórczej zabawy.

Nie zabrakło warsztatów plastycznych, podczas których uczestnicy wykonywali mozaikowe breloczki, elementy dekoracyjne, misia ze słomy, czy kocie gadżety. Dzieciaki projektowały elementy makiety Wodzisławia Śląskiego z naturalnych surowców, a także wzięły udział w zabawach animacyjno-konstrukcyjnych, gdzie mogły wcielić się w rolę architektów. Miłośnikom teatru z pewnością przypadły do gustu warsztaty teatralno-plastyczne. Uczestnicy poznali technikę japońskiego teatru obrazkowego Kamishibai, wykonywali ilustracje do stworzonych przez siebie historii, tworzyli balonowe lalki, a także wykonywali pacynki na rękę z kolorowych skarpetek. Nie zabrakło również gier i animacji na świeżym powietrzu podczas festynu „Kolory lata”.

O wakacyjny relaks zadbało także Kino Pegaz, w którym można było zobaczyć filmy animowane i familijne. Wśród 16 wyświetlonych tytułów, znalazły się takie hity, jak: „Kosmiczny mecz”, „Cruella”, czy „Tom & Jerry”.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się niedzielne koncerty na żywo „Brzmienie lata”. Just Friends, South Silesian Brass Band, Forwrad Girls&The Grooz Boys, Blueset oraz Wodzisławska Orkiestra Rozrywkowa to zespoły, które w sierpniu można było zobaczyć i usłyszeć na wodzisławskim rynku.

- Z wakacyjnej oferty WCK skorzystało około dwa tysiące osób. Cieszymy się, że nasze propozycje przypadły do gustu wodzisławianom - mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor WCK.