Telefon: 32 455 48 55

Lato z WCK pełne atrakcji

Wakacyjna oferta przygotowana przez Wodzisławskie Centrum Kultury w ramach akcji "Lato w mieście" cieszyła się dużym zainteresowaniem. Placówka zaproponowała dzieciakom zróżnicowany program i ciekawe zajęcia. Z wakacyjnej oferty skorzystało ponad 850 uczestników.

Przez cały lipiec uczestnicy oferty wakacyjnej WCK mogli wybierać między warsztatami artystycznymi, rozwijającymi kreatywność i pobudzającymi wyobraźnię, a także zajęciami ruchowymi, grami i zabawami oraz warsztatami fotograficznymi i projekcjami filmowymi. W tym roku WCK duży nacisk położyło na ekologię. Zajęcia plastyczne, podczas których wykorzystywano materiały recyklingowe, przyczyniły się do kształtowania postaw proekologicznych i poszerzania wiedzy na temat ochrony środowiska. Natomiast w sierpniu WCK postawiło na kino. Bajki animowane i filmy familijne wyświetlane w każdy piątek w Kinie Pegaz przyciągały przed duży ekran zarówno małych, jak i starszych widzów.

- Ciekawa oferta i duże zaangażowanie pracowników WCK organizujących i prowadzących "Akcję Lato" sprawiły, że jak co roku zajęcia cieszyły się dużą popularnością - mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Wodzisławskie Centrum Kultury przygotowało w ramach akcji "Lato w mieście" łącznie 18 zajęć i  9 projekcji kinowych dla najmłodszych.

foto: Gazeta Wodzisławska