Telefon: 32 455 48 55

KTT Spin zdobył I miejsce na festiwalu w Pszowie

grupa tancerek

Klub Tańca Towarzyskiego SPIN z Wodzisławskiego Centrum Kultury 14 maja wziął udział w „XIII Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Pszów 2022”. Mini formacja Shadow Dance zaprezentowała się z powodzeniem otrzymując duży aplauz publiczności i puchar za I miejsce.

Prócz wyżej wymienionej mini formacji w konkursie zadebiutowała również formacja Carmenki w nowym układzie tanecznym wypełniając scenę kolorami.

Klub Tańca Towarzyskiego SPIN działa przy WCK od niespełna 40 lat. Formacja specjalizuje się zarówno w tańcach latynoamerykańskich jak i standardowych. Bierze udział w przeglądach i festiwalach tańca, mistrzostwach Polski, Europy i świata. Apetyt na zwycięstwo jest spory, tym bardziej, że klub jest wielokrotnym laureatem i medalistą wyżej wymienionych festiwali.

Bardzo się cieszymy z I miejsca. Jest to dla młodzieży zawsze wielka nagroda i docenienie ich ciężkiej pracy, a dla nas, trenerów potwierdzenie, że prowadzimy tancerzy we właściwym kierunku – mówi Elżbieta Lasocka, choreografka i trenerka KTT SPIN.

Instruktorami klubu są Elżbieta Lasocka, Sebastian Lasocki oraz Julia Gawlik. Formacja jest corocznym pomysłodawcą i koordynatorem Wodzisławskiej Gali Tanecznej MIX w Wodzisławskim Centrum Kultury, na którą rok rocznie przyjeżdża około 1000 tancerzy z całej Polski. Klub prowadzi zajęcia w kilku grupach wiekowych: Spin, Venus-Dancing Spin, Carmen, Carmenki, Back to dance, Szafir, Latin Dance i miniformacje. Każda z grup rożni się ze względu na wiek tancerzy i stopień zaawansowania. KTT przyjmuje dzieci w wieku od 7 lat, poprzez młodzież aż po osoby dorosłe, początkujących oraz zaawansowanych w tańcu.

Gratuluję Spinowi kolejnego, fantastycznego sukcesu. Z każdą taką informacją, utwierdzam się w przekonaniu, że zespoły Amatorskiego Ruchu Artystycznego ARA są znakomite i wspaniale reprezentują Wodzisławskie Centrum Kultury i miasto Wodzisław Śląski. W ostatnich miesiącach regularnie dowiaduję się o zwycięstwie naszych grup. Jest to dla mnie niepodważalny powód do dumy – mówi Katarzyna Rokowska – Szyroki, dyrektor WCK.

W tym tygodniu KTT Spin planuje jeszcze udział w Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Dzieci i Młodzieży „Dzieci, dzieciom – bez barier” w Żorach. Poza udziałem w zawodach tanecznych Klub Tańca Towarzyskiego SPIN w swoich planach ma przygotowanie do XX Wodzisławskiej Gali Tanecznej MIX zaplanowanej na 21 maja oraz do koncertu galowego zaplanowanego na 19 czerwca br. Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na wszystkie imprezy klubu.