Telefon: 32 455 48 55

KTT SPIN z czterema medalami

Klub Tańca Towarzyskiego SPIN z Wodzisławskiego Centrum Kultury w ubiegły weekend wrócił do Wodzisławia Śląskiego z czterema medalami z ogólnopolskich festiwali tanecznych. Wśród nich znalazło się złoto, srebro oraz dwa brązowe medale i wyróżnienie.

To był niezwykle pracowity i owocny weekend dla tancerzy SPIN''u i ich trenerów. Klub zajął I miejsce z formacją Venus oraz dwukrotnie III miejsce z formacją Carmenki i duetem Wiktoria Kocur i Aleksandra Bober na Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Dzieci i Młodzieży „Dzieci Dzieciom - Bez Barier” w Żorach. To nie wszystko. Formacja Venus wytańczyła również II miejsce na Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Tanecznych „Tańcowadła” w Ozimku. Formacja Carmen otrzymała wyróżnienie, a trenerzy otrzymali tytuł SUPER TRENERA. Sukces jest niemały, bo jak podają organizatorzy w imprezie wzięło udział 1500 tancerzy z całej Polski, ponad 120 zespołów i 130 wyjątkowych choreografii.

- Cieszę się bardzo z tych nagród, bo one zawsze dodają tancerzom motywacji do pracy i są motorem napędowym. To był weekend pełen emocji nie tylko dla młodzieży, ale również dla nas, trenerów. Zawsze głęboko przeżywamy wszystkie sukcesy, mniejsze i większe, bo wkładamy w tę pracę całe serce i maksimum energii - mówi Elżbieta Lasocka, główny trener i choreograf KTT SPIN.

Obecnie klub przygotowuje się do wyjątkowego wydarzenia, jakim jest koncert z okazji jubileuszu 40-lecia istnienia Klubu Tańca Towarzyskiego SPIN. Ten został zaplanowany w Wodzisławskim Centrum Kultury na 18 czerwca i już dziś serdecznie zapraszamy publiczność do WCK. W międzyczasie odbędzie się 21. Wodzisławska Gala Taneczna MIX, której SPIN jest corocznym gospodarzem, Na to wydarzenie ściąga corocznie pod 1000 tancerzy z całej Polski. Gala odbędzie się 21 maja br.

- Wielkie gratulacje dla Klubu Tańca Towarzyskiego SPIN. Bardzo się cieszę, że miniony weekend był dla tancerzy i trenerów taki szczęśliwy. Całe Wodzisławskie Centrum Kultury trzyma zawsze kciuki za sukcesy naszych wychowanków. Wiemy, że są znakomici i zawsze wspaniale nas reprezentują – mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor WCK.

Obecnie trenerami KTT SPIN są Elżbieta Lasocka, Sebastian Lasocki, Paulina Adamczak-Fojcik oraz Artur Fojcik. Zespół działa w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego ARA od 1993 roku.

Galeria