Telefon: 32 455 48 55

KTT SPIN weźmie udział w Festiwalu Tańca w Libiążu

tańcząca para

Klub Tańca Towarzyskiego SPIN z Wodzisławskiego Centrum Kultury planuje 11 czerwca udział w XVIII Festiwalu Tańca „Złote Sznurowadło 2022” w Libiążu.

Klub Tańca Towarzyskiego SPIN działa przy WCK od niespełna 40 lat. Formacja specjalizuje się zarówno w tańcach latynoamerykańskich jak i standardowych. Bierze udział w przeglądach i festiwalach tańca, mistrzostwach Polski, Europy i świata. Apetyt na zwycięstwo jest spory, tym bardziej, że klub jest wielokrotnym uczestnikiem wyżej wymienionego festiwalu.

- Maj i czerwiec to dla Klubu Tańca Towarzyskiego SPIN czas interesowanej pracy, treningów, występów i wyjazdów. 13 maja występujemy na Gali Sportu w Wodzisławiu Śląskim, 14 maja wyjeżdżamy na przegląd do Pszowa, 21 maja organizujemy Galę Taneczną MIX, 22 maja wyjeżdżamy na festiwal taneczny do Żor, 10 czerwca wystąpimy na Dniach Wodzisławia Śląskiego, a 11 czerwca bierzemy udział w libiąskim konkursie. Wszystko zakończy się galowym koncertem zaplanowanym na 19 czerwca – wylicza Elżbieta Lasocka, choreografka i trenerka KTT SPIN.

Instruktorami klubu są Elżbieta Lasocka, Sebastian Lasocki oraz Julia Gawlik. Formacja jest corocznym pomysłodawcą i koordynatorem Wodzisławskiej Gali Tanecznej MIX w Wodzisławskim Centrum Kultury, na którą rok rocznie przyjeżdża około 1000 tancerzy z całej Polski. Klub prowadzi zajęcia w kilku grupach wiekowych: Spin, Venus-Dancing Spin, Carmen, Carmenki, Back to dance, Szafir, Latin Dance i miniformacje. Każda z grup rożni się ze względu na wiek tancerzy i stopień zaawansowania. KTT przyjmuje dzieci w wieku od 7 lat, poprzez młodzież aż po osoby dorosłe, początkujących oraz zaawansowanych w tańcu.

- Trzymam kciuki za sukcesy Klubu Tańca Towarzyskiego SPIN. Wierzę, że pójdzie im znakomicie – mówi Katarzyna Rokowska – Szyroki, dyrektor WCK.

Do udziału w XVIII Festiwalu Tańca „Złote Sznurowadło 2022” w Libiążu klub zgłosił dwie formacje. Venus wystąpi z układem tańców latynoamerykańskich a formacja Carmen zaprezentuje układ pn. „Shivers”.

O wynikach Wodzisławskie Centrum Kultury będzie informować w mediach społecznościowych oraz na stronie www.wck.wodzislaw-slaski.pl.