KTT SPIN MISTRZEM POLSKI!

Klub Tańca Towarzyskiego Spin z Wodzisławskiego Centrum Kultury otrzymał dwa złote medale i tytuł mistrza Polski podczas XXXVI Mistrzostw Polski Formacji Tanecznych, Mini Formacji oraz Debiutów w Białobrzegach koło Radomia. Mistrzowski tytuł i złoto wywalczyła Mini Formacja "Spin" oraz Dziewczęca Formacja "Hawana", która zwyciężyła równieżw kategorii debiuty. Mistrzostwa odbyły się 12 października br.

Klub współzawodniczył z grupami tanecznymi z całej Polski. Mistrzostwa organizowane przez Polskie Towarzystwo Taneczne są najważniejszą imprezą w kalendarzu zawodów w kraju. Mistrzostwa Polski w Białobrzegach są jednocześnie eliminacjami Mistrzostw Świata i Europy. Impreza jest okazją do zaprezentowania tańców latynoamerykańskich i standardowych. Klub z Wodzisławskiego Centrum Kultury specjalizuje się głównie w łacinie i w tej kategorii zdobywa największe sukcesy. Trenerami mistrzowskich grup są Elżbieta Lasocka i Sebastian Lasocki.

- To kolejny mistrzowski sukces zespołu z WCK, działającego w ramach Amatorskiegio Ruchu Artystycznego. Z nieukrywaną dumą gratuluję zwycięskim formacjom i ich instruktorom. To ogromne wyrónienie, wypracowane ciężką pracą. To również dobra promocja miasta oraz najlepsze śwadectwo jakości naszych zajęć i wspaniałej kadry - mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury

Klub Tańca Towarzyskiego SPIN działa w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego ARA w Wodzisławskim Centrum Kultury od ponad 30 lat. Reprezentuje Wodzisław Śląski na zawodach o randze wojewódzkiej, krajowej i międzynarodowej. Tancerze wielokrotnie stali na podium Mistrzostw Polski wpisując się tym samym w elitę najlepszych formacji tanecznych w naszym kraju. Zespół co roku ogłasza nabór na przełomie września i października. W sześciu grupach wiekowych trenują tancerze w wieku od 7 do 30 lat.