KTT SPIN jedzie do Austrii na międzynarodowe zawody

Klub Tańca Towarzyskiego SPIN działający w Wodzisławskim Centrum Kultury w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego ARA 1 grudnia br. weźmie udział w Międzynarodowych Zawodach Tanecznych Perchtoldsdorfer Dance-Cup 2018 w Wiedniu.

SPIN bierze udział w austriackich zawodach od kilku lat. Wielokrotnie wywalczył na nich wysokie lokaty. W zeszłym roku zdobył srebrny medal. W tym roku formacja ma spore szanse zająć wysokie miejsce. Choreografia „Can’t hold us”, którą zaprezentują tancerze, we wrześniu br. przyczyniła się do zdobycia wicemistrzostwa Polski podczas 35. Mistrzostw Polski PTT Formacji Tanecznych w Opolu Lubelskim k/ Kraśnika.

Perchtoldsdorfer Dance-Cup jest konkursem o wysokiej randze ze względu na swój międzynarodowy charakter. Wśród zgłoszonych formacji co roku znajdują się się zespoły z Polski, Austrii, Niemiec, Czech czy Słowacji. Ten reklamujący się jako największy turniej formacji w Austrii i na świecie, przyciąga zespoły z wielu krajów Europy, zarówno latynoamerykańskie, jak i standardowe. Polskie formacje wykorzystują tutaj możliwość do zmierzenia się z zagraniczną konkurencją.

- Jesteśmy dumni, że wychowankowie Wodzisławskiego Centrum Kultury odnoszą międzynarodowe sukcesy i kwalifikują się do uczestnictwa w najbardziej prestiżowych konkursach na świecie. To dobra promocja miasta i potwierdzenie najwyższej jakości zajęć prowadzonych w WCK – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor WCK.

Trenerami KTT SPIN są Elżbieta Lasocka, Sebastian Lasocki i Jakub Żurek. Grupa prócz regularnych, popołudniowych treningów ćwiczy swoje umiejętności pod okiem innych, zapraszanych na specjalne warsztaty taneczne trenerów z całej Polski. Co roku wyjeżdżą również na letnie obozy taneczne. KTT SPIN jest corocznym gospodarzem z ramienia WCK „Wodzisławskiej Gali Tanecznej MIX”, która przyciąga do Wodzisławia Śląskiego w kwietniu ok. 1500 tancerzy z całej Polski.