Telefon: 32 455 48 55

"Królowa Śniegu" Teatru Szydło

Królowa Śniegu z Kajem

Wzruszająca historia o sile miłości, odwadze i drodze, jaką trzeba przebyć chcąc walczyć o miłość zainspirowała aktorów Teatr "Szydło" do stworzenia nowego spektaklu pt. „Królowa śniegu”. 17 marca mieliśmy tą niezwykłą przyjemność zobaczyć premierę tego spektaklu... Wyjątkowy, wzruszający, świetnie przygotowany... Brawo!

Któż z nas nie zna przepięknej, zimowej opowieści o Kaju i Gerdzie, których rozdzieliła Królowa śniegu, zabierając chłopca ze sobą to swojego zimowego pałacu? Odłamek lustra, który utknął w sercu głównego bohatera zmienia go w chłodną i bezduszną postać, która zapomina o swojej ukochanej przyjaciółce. Dziewczyna jednak niesiona na skrzydłach miłości, pełna odwagi i determinacji przemierza świat w poszukiwaniu chłopaka. Na swojej trudnej drodze spotyka zieloną czarodziejkę, gadającą wronę, księżniczkę i księcia, eskimoskę, rozbójników i białych gwardzistów, rozmawia z rzeką i roślinami. Wszystkie znaki na ziemi i niebie odbierają jej nadzieję, że kiedykolwiek uda jej się wyrwać ukochanego z sideł strasznej i potężnej Zimy.

  • Reżyserką i scenarzystką jest Dorota Krawczyk.
  • Muzykę skomponował Jakub Ryszka.
  • W spektaklu zagrali: Nadia Marczak, Jakub Ryszka, Hanna Pilśniak, Wanessa Krajewska, Hanna Pisarek, Julia Berger, Zuzanna Marek, Róża Styrnol, Joanna Makuch, Pola Gałczyńska, Zofia Bacza, Mateusz Jeleń, Kaja Schmidt, Julia Dylich, Julia Tyborowska, Amelia Kopiec, Julia Pająk, Agata Oślizlok, Liliana Kaczmarczyk i Sandra Adamczyk.
  • Kostiumy zaprojektowała Karolina Gajewska, a uszyły je Hanna Sekuła i Jadwiga Pławna.
  • Reżyserem światła jest Radosław Bujok.
  • Scenografię wykonali Adam Danek, Dariusz Włoszczyk, Mariusz Grudecki.
  • Za dźwięk odpowiada Sebastian Załęski.

 

Galeria