Telefon: 32 455 48 55

Kreatywne spotkanie ze sztuką w dzielnicy Zawada

Jesteś duszą artystyczną? Uważasz, że sztukę masz we krwi? Wspaniale, ponieważ czwartą z dziewięciu imprez z cyklu wydarzeń „Dziewięć dzielnic, jedno miasto” poświęcimy sztuce! W sobotę, 22 lipca br. w godz. od 16:00 do 19:00 boisko na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w dzielnicy Zawada zapełnią artyści, kreatywne warsztaty oraz gry i zabawy dla dzieci.

Co w programie?

Sobotnie wydarzenie, 22 lipca będzie szansą na spotkanie ze sztuką z różnorodnych dziedzin. Impreza będzie doskonałym wyborem dla wszystkich spragnionych artystycznych wrażeń i niezapomnianych przeżyć. Tego dnia będziecie mogli nie tylko samemu stworzyć małe dzieła sztuki, nauczyć się nowych technik, podszlifować swoje umiejętności, ale także zobaczyć i kupić dzieła lokalnych artystów oraz zadać im nurtujące Was pytania.

Dla uczestników przygotowaliśmy różnorakie warsztaty, w tym zajęcia z Rafałem Wolnym z Małego Drewnianego Domku, który pokaże Wam, jak można wykorzystać drewniane odpady. Wodzisławskie Centrum Kultury przygotowało warsztaty z action paintingu dla dzieci, zabawy z body paintingiem, warsztaty z teatru kamishibai, kreatywne zabawy w klasy oraz wasztat zdobienia koszulek w motywy inspirowane Picassem, Makowskim, Miro, Lichtensteinem czy Kandinskim. Ponadto będzie można zaprojektować i wykonać elementy biżuterii oraz dać upust swoim plastycznym pasjom w ramach plenerowego malowania. Nie zabraknie również członkiń Wodzisławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, które poprowadzą warsztaty makramy, a także będziecie mogli przyozdobić z nimi kamienie. Mieszkaniec dzielnicy Zawada - Jerzy Młynek podzieli się swoją pasją i poprowadzi warsztaty modelarstwa. Miłośnicy muzyki także znajdą coś dla siebie. Czas umilą nam głosy uczestniczek projektu Zróbmy sobie festiwal „Zostań idolem" oraz Estery Wochnik, która niedawno zaśpiewała podczas VI Wodzisławskiej Nocy Świętojańskiej.

Będą również z nami członkinie KGW Zawada, a swoje rękodzieło zaprezentuje Małgorzata Kaflińska. Ponadto dzieciaki będą mogły korzystać bezpłatnie z dmuchańca, skrzaciego kąciku oraz strefy gier XXL.

Zbieraj pieczątki

Impreza odbywa się w ramach cyklu wydarzeń "Dziewięć dzielnic, jedno miasto". Podczas eventu będzie można odebrać kolejną skrzacią pieczątkę do karty mieszkańca. Osoby, którym wezmą udział we wszystkich dziewięciu eventach, które zbiorą dziewięć pieczątek, będą mogły odebrać nagrodę w Urzędzie Miasta Wodzisławia Śląskiego.

O wydarzeniu będziemy informować na stronie internetowej www.wodzislaw-slaski.pl i na oficjalnym profilu miasta na Facebooku.

Organizatorem wydarzenia jest Wydział Dialogu, Promocji i Kultury i Wodzisławskie Centrum Kultury we współpracy z lokalnymi artystami.