Telefon: 32 455 48 55

Koncert ZPiT Vladislavia w WCK

dziewczyna w białej sukni trzyma pochodnie

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na wyjątkowe wydarzenie artystyczne, jakim będzie koncert „Od wschodu do zachodu” Zespołu Pieśni i Tańca Vladislavia. Widowisko taneczno-wokalne z muzyką i tańcami ludowymi odbędzie się 2 czerwca o godz. 16:00 oraz 18:00.

ZPiT „Vladislavia" działa w Amatorskim Ruchu Artystycznym w Wodzisławskim Centrum Kultury. Zespół specjalizuje się w tańcu ludowym z różnych terenów Polski i Świata. Wielokrotnie reprezentował Polskę na wielu międzynarodowych festiwalach m.in. w Niemczech, Francji, we Włoszech, Czarnogórze, na Węgrzech, Serbii, Bułgarii czy Portugalii. W zespole działa kilka grup tanecznych i kapela. Występuje w nim łącznie ok. 100 dzieci, młodzieży i dorosłych z Wodzisławia Śląskiego i okolic. Założycielem zespołu jest Wanda Bukowska, a obecnie zespół jest prowadzony przez Dominikę Brzozę-Piprek. Kapelą kieruje Katarzyna Nochcińska. Instruktorem pomocniczym jest również Weronika Skurak, a Aleksandra Krótki akompaniuje podczas zajęć. Aranże przygotowuje Kornelia Rduch.

- „Od wschodu do zachodu” to zupełnie nowa propozycja Zespołu Pieśni i Tańca „Vladislavia”. Widowisko muzyczno-taneczne pokazuje tradycje kupalnocki i przygotowania do niej. Na scenie trzy pokolenia tancerzy i trzy rodzaje muzyki: klasyczna, ludowa i folkowa. Tańce wokół ognia, pieśni sobótkowe, a wszystko okraszone słowami Jana Kochanowskiego. Na scenie kalejdoskop emocji miłość, zazdrość, nadzieja… Oryginalne brzmienia, ciekawe choreografie i niesamowita gra świateł. - mówi Dominika Brzoza-Piprek, kierownik zespołu.

Na przestrzeni lat zespół zaprezentował się setkom tysięcy widzów. Każdy koncert jest niezapomnianym wydarzeniem, który łączy w sobie miłość do tańca, muzyki, śpiewu, tradycji i kultury. Barwne stroje, ogrom wiedzy o różnych regionach Polski, folklor krajowy oraz zagraniczny, ludowe pieśni, nierzadko również humor, to wszystko towarzyszy widowiskom, które warto zobaczyć.

- Kultura ludowa jest ważnym dziedzictwem naszego kraju, o które należy dbać, pielęgnować je oraz upowszechniać. Tym bardziej zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w koncercie. Zapraszam do Wodzisławskiego Centrum Kultury całymi rodzinami, wraz dziećmi i młodzieżą. Edukacja poprzez sztukę jest jednym z naszych kluczowych zadań jako instytucji kultury. Jestem przekonana, że koncert będzie pięknym i jednocześnie wartościowym wydarzeniem. - mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor WCK.

Koncert odbędzie się 2 czerwca o 16:00 oraz 18:00. Bilety w cenie 35 zł dostępne w kasie WCK oraz online na stronie: www.wck.wodzislaw-slaski.pl/kup-bilet. Kasa WCK jest czynna na pół godziny przed seansami kinowymi oraz imprezami biletowanymi oraz w czwartki od 10:00 do 12:00. W kasie obsługa kart płatniczych: VISA, MasterCard, Maestro, Dinersclub, Discovery oraz obsługa płatności aplikacją mobilną PeoPay. Transakcje bez kwoty minimalnej. Bilety można rezerwować pod nr tel. 32 455 48 55 lub osobiście w sekretariacie WCK. Rezerwacje biletów ważne są przez okres dwóch tygodni. W wypadku nieodebrania rezerwacja zostanie anulowana przez system.