Telefon: 32 455 48 55

Koncert ZPiT Vladislavia w WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na wyjątkowe wydarzenie artystyczne, jakim będzie koncert „Wiara… Nadzieja… Miłość…” Zespołu Pieśni i Tańca Vladislavia. Widowisko taneczno-wokalne z muzyką i tańcami ludowymi odbędzie się 3 czerwca o godz. 16:00.

ZPiT „Vladislavia" działa w Amatorskim Ruchu Artystycznym w Wodzisławskim Centrum Kultury. Zespół specjalizuje się w tańcu ludowym z różnych terenów Polski i Świata. Wielokrotnie reprezentował Polskę na wielu międzynarodowych festiwalach m.in. w Niemczech, Francji, we Włoszech, Czarnogórze, na Węgrzech, Serbii, Bułgarii czy Portugalii. W zespole działa kilka grup tanecznych i kapela. Występuje w nim łącznie ok. 100 dzieci, młodzieży i dorosłych z Wodzisławia Śląskiego i okolic. Założycielem zespołu jest Wanda Bukowska, a obecnie zespół jest prowadzony przez Dominikę Brzozę-Piprek. Kapelą kieruje Katarzyna Nochcińska. Instruktorem pomocniczym jest również Weronika Skurak, a Aleksandra Krótki akompaniuje podczas zajęć. Aranże przygotowuje Kornelia Rduch.

- Trzy regiony, trzy historie i przeplatająca się przez nie wiara, nadzieja i miłość. Która z cnót jest najważniejsza? Wiara? Nadzieja? Miłość? Zapraszamy na widowisko muzyczno - taneczne oparte na folklorze Beskidu Śląskiego, Beskidu Żywieckiego i Spisza. Na scenie pojawią się 4 pokolenia tancerzy, najmłodsi jeszcze nie maja roku. Piękne melodie, pieśni trafiające do serca i choreografie cieszące oko. – mówi Dominika Brzoza-Piprek, kierownik zespołu.

Na przestrzeni lat zespół zaprezentował się setkom tysięcy widzów. Każdy koncert jest niezapomnianym wydarzeniem, który łączy w sobie miłość do tańca, muzyki, śpiewu, tradycji i kultury. Barwne stroje, ogrom wiedzy o różnych regionach Polski, folklor krajowy oraz zagraniczny, ludowe pieśni, nierzadko również humor, to wszystko towarzyszy widowiskom, które warto zobaczyć.

- Kultura ludowa jest ważnym dziedzictwem naszego kraju, o które należy dbać, pielęgnować je oraz upowszechniać. Tym bardziej zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w koncercie. Zapraszam do Wodzisławskiego Centrum Kultury całymi rodzinami, wraz dziećmi i młodzieżą. Edukacja poprzez sztukę jest jednym z naszych kluczowych zadań jako instytucji kultury. Jestem przekonana, że koncert będzie pięknym i jednocześnie wartościowym wydarzeniem. - mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor WCK.

Bilety w cenie 35 zł dostępne w kasie WCK oraz online na stronie: www.wck.wodzislaw-slaski.pl/kup-bilet.

Kasa WCK jest czynna na pół godziny przed seansami kinowymi oraz imprezami biletowanymi oraz w czwartki od 10:00 do 12:00. W kasie obsługa kart płatniczych: VISA, MasterCard, Maestro, Dinersclub, Discovery oraz obsługa płatności aplikacją mobilną PeoPay. Transakcje bez kwoty minimalnej. Bilety można rezerwować pod nr tel. 32 455 48 55 lub osobiście w sekretariacie WCK. Rezerwacje biletów ważne są przez okres dwóch tygodni. W wypadku nieodebrania rezerwacja zostanie anulowana przez system.