Telefon: 32 455 48 55

Koncert Wodzisławskiej Orkiestry Rozrywkowej

W niedzielę, 12 marca w Wodzisławskim Centrum Kultury odbył się koncert Wodzisławskiej Orkiestry Rozrywkowej, który na długo pozostanie w pamięci publiczności. Dedykowane wszystkim paniom z okazji Dnia Kobiet wydarzenie wypełniło salę widowiskową po brzegi. Po koncercie publiczność została zaproszona na słodki poczęstunek.

Utwory takich zespołów jak Sia, Toto, Lykke Li, Daft Punk czy Tones and I w aranżacjach na instrumenty dęte, smyczkowe, perkusję, gitarę, gitarę basową i piano dopełniły fantastyczne głosy wokalistek, Roksany Ostojskiej i Alicji Tarasek. Publiczność bawiła się doskonale, o czym świadczyły żywe reakcje oraz owacje na stojąco. Wśród widzów znalazły się zarówno Ci, którzy orkiestrę znają i lubią od lat, ale i tacy, którzy na koncercie formacji pojawili się pierwszy raz. Ci drudzy szczególnie opuszczali WCK będąc pod wielkim wrażeniem.

- Jestem niezwykle dumna z naszej orkiestry, a wczorajszy koncert był fenomenalny. Wszyscy bawili się znakomicie, na czym nam bardzo zależało. Koncert przeszedł już do historii, ale my nie zwalniamy tempa. Już dziś zapraszamy na kolejne show Wodzisławskiej Orkiestry Rozrywkowej. Tym razem w repertuarze znajdą się przeboje z muzyki filmowej - mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor WCK.

Wodzisławska Orkiestra Rozrywkowa działa w Wodzisławskim Centrum Kultury od 10 lat. Ma na swoim koncie wiele koncertów, dwie fantastyczne kooperacje muzyczne z zespołem Feel oraz z Marcinem Wyrostkiem, występy plenerowe i estradowe w mieście i poza nim. Dyrygentem orkiestry jest od samego początku jej istnienia Marek Sobota.

Galeria