Telefon: 32 455 48 55

Koncert Wiedeński „W świecie operetki”

Koncert Wiedenski na scenie WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza publiczność w podróż do roztańczonego i magicznego Wiednia, gdzie będą rozbrzmiewać najpiękniejsze arie, duety, walce i polki Johanna Straussa, Franca Lehara czy Imre Kalmana. To wszystko za sprawą Koncertu Wiedeńskiego – Johann Strauss Gala „W świecie operetki”, który odbędzie się w piątek, 13 stycznia 2023 r.

Koncert w wykonaniu Orkiestry Królewskiej pod dyrekcją dr Adama Wagnera. Orkiestrze towarzyszyć będą soliści międzynarodowych scen: sopranistka Agnieszka Grabowska, mezzosopranistka  Justyna Gęsicka, tenor Sławomir Naborczyk oraz Oskar Jasiński - tenor i konferansjer w jednej osobie. Artyści przeniosą słuchaczy do ojczyzny walca prezentując niezwykły kunszt wokalny i instrumentalny. Gala będzie wzbogacona wirtuozerskim tańcem par tanecznych, barwnymi kreacjami i bogatą choreografią. Pary taneczne to soliści Narodowego Teatru Opery i Baletu we Lwowie.

W ten magiczny wieczór zabrzmią największe przeboje króla walca Johanna Straussa takie jak: uwertura z „Zemsty Nietoperza”, „Keiser Marsz”, walc „Nad pięknym modrym Dunajem” czy „Odgłosy wiosny”. Nie zabraknie „Róż Południa”, polek i innych orkiestrowych przebojów. Publika usłyszy też popisowe arie i duety z najsłynniejszych operetek zachwycające zarówno poddanych Franciszka Józefa jak i współczesną publiczność. Nie zabraknie także muzycznych niespodzianek.

 plakat promujący wydarzenie

Johann Strauss Gala to potęga wokalu i porywająca energia na scenie, która udziela się publiczności. Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza wszystkich melomanów i miłośników światowej wokalistyki w klimatyczną podróż do przebogatego świata operetki.

Koncert odbędzie się w piątek, 13 stycznia 2023 r. o godzinie 19:00. Bilety w cenie 90 zł do nabycia w kasie WCK dostępne są w kasie WCK oraz na stronie: https://wck.wodzislaw-slaski.pl/kup-bilet. Kasa WCK jest czynna na pół godziny przed seansami kinowymi oraz imprezami biletowanymi a także w czwartki od 10:00 do 12:00. W kasie obsługa kart płatniczych: VISA, MasterCard, Maestro, Dinersclub, Discovery oraz obsługa płatności aplikacją mobilną PeoPay. Transakcje bez kwoty minimalnej. Bilety można rezerwować pod nr tel. 32 455 48 55 lub osobiście w sekretariacie WCK. Rezerwacje biletów ważne są przez okres dwóch tygodni. W wypadku nieodebrania rezerwacja zostanie anulowana przez system.