Telefon: 32 455 48 55

Koncert edukacyjny ZPiT „Vladislavia” dla szkół i przedszkoli

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza przedszkolaków i uczniów klas I-V szkół podstawowych na najnowszy koncert edukacyjny ZPiT „Vladislavia” pt. "Beleludkowy turniej folkowy". Wydarzenie odbędzie się w środę, 3 kwietnia o 9:00 i 11:00.

”Beleludkowy turniej folkowy” to kolejna propozycja koncertu edukacyjnego Zespołu Pieśni i Tańca „Vladislavia”, przygotowana specjalnie dla młodszych odbiorców. Beleludek to postać stworzona przez Teatr Naszej Wyobraźni. Ten niezwykle kolorowy i zabawny stworek wraz z aktorami Teatru Naszej Wyobraźni oraz tancerzami ZPiT „Vladislavia” zabierze dzieciaki w fantastyczny świat polskiego folkloru. Podczas 45-minutowego spotkania nie zabraknie pytań
i zagadek, zadań i ciekawych wyzwań do wykonania. Uczniowie poznają wybrane stroje ludowe, tańce i instrumenty. Jak zawsze dzieci będą miały okazję do wspólnego śpiewu i zabawy, a wszystko po to, by młodzi ludzie poznali i pokochali piękno polskiego folkloru.

- Kolejna propozycja edukacyjno-artystyczna wodzisławskiej "Vladislavii" z pewnością trafi w gusta młodych odbiorców. Koncerty zespołu zawsze niosą ze sobą dobrą dawkę polskiego folkloru i świetnej zabawy - mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

ZPiT "Vladislavia" działa w Amatorskim Ruchu Artystycznym w Wodzisławskim Centrum Kultury. Zespół specjalizuje się w tańcu ludowym z różnych terenów Polski i Świata. Wielokrotnie reprezentował Polskę na wielu Międzynarodowych Festiwalach m.in. w Niemczech, Francji, we Włoszech, Czarnogórze, na Węgrzech, Serbii, Bułgarii i Portugalii. W zespole działa kilka grup tanecznych i kapela. Występuje w nim w sumie ok. 130 dzieci i młodzieży z Wodzisławia Śląskiego i okolic. Założycielem zespołu jest Wanda Bukowska, instruktorem prowadzącym jest Dominika Brzoza-Piprek, a instruktorami grup Vladislavii są: Kornelia Kuna, Dominika Brzoza-Piprek, Katarzyna Nochcińska, Mirela Tlołka oraz Henryk Mańka. Garderobianą jest Krystyna Kubala.

Bilety w cenie 7 zł można rezerwować w terminie do 29 marca 2019 r. pod nr tel. 32 455 48 55 lub mailowo: iza.s@wck.wodzislaw.pl