Telefon: 32 455 48 55

„Kokoszycka kuźnia talentów” z WCK

10 września (poniedziałek) rusza kolejna inicjatywa w ramach projektu „Inicjatywy lokalne w Wodzisławiu Śląskim”, na który Wodzisławskie Centrum Kultury otrzymało dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury z Programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2018.

Tym razem z bogatej oferty międzypokoleniowych warsztatów artystycznych skorzystają głównie mieszkańcy dzielnicy Kokoszyce, bo to właśnie tam realizowane będą działania w ramach „Kokoszyckiej kuźni talentów”. Warsztaty plastyczne, muzyczno-choreograficzne, florystyczne oraz poświęcone dziedzictwu kulturowemu – to propozycje na miło i twórczo spędzone popołudnia, podczas których można będzie rozwijać swoje zainteresowania.

- Będą to spotkania kulturalno-artystyczne organizowane razem ze społecznością Kokoszyc, których rezultaty zostaną zaprezentowane społeczności całego miasta w WCK - mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

12 półtoragodzinnych spotkań odbędzie się we wrześniu i październiku w siedzibie OSP oraz na terenie zespołu parkowo-pałacowego w Kokoszycach, natomiast impreza podsumowująca realizację projektu połączona z wystawą prac odbędzie się 9 listopada o godz. 18:00 w Wodzisławskim Centrum Kultury. Inicjatywa zgłoszona przez Blandynę Konieczny i Zofię Widenkę, bazująca w dużej mierze na międzypokoleniowych działaniach, ma także za zadanie wyłonić osoby o kulturotwórczym potencjale, zintegrować środowisko lokalne, a także rozbudzić zainteresowania poprzez oddziaływanie sztuką.

Spotkanie organizacyjne dotyczące projektu odbędzie się 10 września o godz. 18:00 w OSP w Kokoszycach. Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu mogą także kontaktować się z jego koordynatorkami pod nr tel.: 794937224, 796421425. Warsztaty odbędą się w terminach: 14, 19, 21, 26, 28 września i 5 października o godz. 16:30 i 18:00.

Przedsięwzięcie współorganizowane jest przez Wodzisławskie Centrum Kultury.