Telefon: 32 455 48 55

Klub Tańca Towarzyskiego SPIN z kolejnymi medalami

Formacje Klubu Tańca Towarzyskiego SPIN z Wodzisławskiego Centrum Kultury przywiozły worek pełen medali z Mistrzostw Polski Formacji Tanecznych Polskiego Towarzystwa Tanecznego, organizowanych przez Szkołę Tańca VIVA Dance w Łodzi. To wielka duma dla miasta Wodzisławia Śląskiego.

Formacja Carmen wytańczyła 1. miejsce w kategorii juniorzy 13-16 lat, mini formacja latynoamerykańska. Złoty medal przypadł również w udziale formacji Spin Ladies w kategorii dorośli i pow. 17, latin show. Srebrny medal zdobyli tancerze formacji Artemis w kat. juniorzy 13-16 lat, latin show. 2. miejsce zajęły również tancerki formacji Back to dance w kategorii senior 50+, latin show.

- To był dla nas weekend pełen pozytywnych emocji. Jestem dumna z moich tancerzy. Trzymają bardzo wysoki poziom i dzięki temu jesteśmy doceniani na zawodach. To wielka motywacja do dalszej pracy i nagroda za dotychczasowy trud wkładany w przygotowanie choreografii – mówi Elżbieta Lasocka, główny trener i choreograf KTT SPIN.

Klub Tańca Towarzyskiego SPIN działa w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego ARA w Wodzisławskim Centrum Kultury od ponad 40 lat. Reprezentuje miasto Wodzisław Śląski na zawodach o randze wojewódzkiej, krajowej i międzynarodowej. Tancerze wielokrotnie stali na podium Mistrzostw Polski wpisując się tym samym w elitę najlepszych formacji tanecznych w naszym kraju. Zespół co roku ogłasza nabór na przełomie września i października. W kilku grupach wiekowych trenują tancerze w wieku od 7, młodzież oraz dorośli. Instruktorami klubu są Elżbieta Lasocka, Sebastian Lasocki, Artur Fojcik i Paulina Adamczak-Fojcik. SPIN jest corocznym gospodarzem Wodzisławskiej Gali Tanecznej MIX.

- Serdecznie gratuluję tancerzom i trenerom kolejnego znakomitego sukcesu. Trzymam niezmiennie kciuki za wszystkie nasze zespoły, które reprezentują nas w kraju i zagranicą. To dla nas powód do wielkiej dumy. Klub Tańca Towarzyskiego SPIN z każdych zawodów wraca z miejscami na podium. To dowodzi wysokiego poziomu zespołu, który utrzymuje się niezmiennie od wielu lat. - mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć nagrodzone choreografie zapraszamy do Wodzisławskiego Centrum Kultury na koncert KTT SPIN, który został zaplanowany na 22 czerwca. Bilety w cenie 35 zł wkrótce pojawią się w sprzedaży.