Telefon: 32 455 48 55

Klub Młodego Odkrywcy w WCK

Pod nazwą Klub Młodego Odkrywcy kryją się zajęcia naukowo-techniczne dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat, które lubią eksperymentować i majsterkować. Prowadzi je Antoni Duda z rybnickiej Akademii Technicznej Małolata. Odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 16:00 w Wodzisławskim Centrum Kultury.

Klub Młodego Odkrywcy pobudza wyobraźnię, zachęca do kreatywnych rozwiązań, uczy poprzez doświadczanie. To znakomite zajęcia dla wszystkich dzieci, które mają nieograniczoną żądzę wiedzy i co dzień zadają dorosłym setki pytań dotyczących otaczającego ich świata. Program zajęć dostosowany jest do wieku uczestników. Instruktor w sposób kreatywny i empiryczny zbliża dzieci do zagadnień z zakresu fizyki, techniki, elektroniki, robotyki, mechatroniki i innych.

 - "Słyszałem i zapomniałem, widziałem i zapamiętałem, zrobiłem i zrozumiałem". Ta stara chińska maksyma oddaje w pełni filozofię naszego działania. Rozwiązując praktycznie konkretne problemy techniczne dziecko zdobywa wiedzę o otaczającym go świecie – mówi Antoni Duda, instruktor KMO.

Na zajęcia można zapisać się bezpośrednio u instruktora zajęć. Nie trzeba wcześniej rezerwować miejsc. Miesięczny koszt udziału w spotkaniach to 50 zł od osoby.

 

- Zachęcam wszystkich rodziców do tego, aby zapisać swoje dzieci na zajęcia Klubu Młodego Odkrywcy. Zapewniam, że w bardzo przystępny i ciekawy sposób zachęcają one najmłodszych do nauki i rozbudzają ich ciekawość świata – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Warto wspomnieć, że Antoni Duda, instruktor Klubu Młodego Odkrywcy i Legomaniaków działających m.in. w Wodzisławskim Centrum Kultury otrzymał w listopadzie ubiegłego roku prestiżową nagrodę w konkursie „Badacze KMO” przyznaną przez komisję z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Projekt „Inteligentny dom ze stacją monitorowania stanu powietrza" uzyskał grant na jego realizację oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Partnera Strategicznego Programu, Polsko-Amerykańską Fundację Wolności o wartości 1500 zł.

Wszystkie szczegóły na temat Klubu Młodego Odkrywcy znaleźć można na stronie www.wck.wodzislaw-slaski.pl. Prócz regularnych spotkań Antoni Duda organizuje wycieczki dla dzieci, pikniki, zajęcia feryjne i wakacyjne. W Wodzisławskim Centrum Kultury prowadzi również zajęcia Legomaniacy, podczas których dzieci uczą się podstaw konstruowania, robotyki, mechatroniki i programowania. Jest też twórcą i pomysłodawcą konkursu dla legomaniaków, odkrywców i wynalazców „YETI – Young Explorer, Technican, Inventor” organizowanego od 4 lat w Wodzisławiu Śląskim.