Telefon: 32 455 48 55

Klasyka kina w wodzisławskim Pegazie

kadr z filmu „Śpiewak jazzbandu” - para, mężczyna gra na pianinie, kobieta siedzi za nim

Festiwal Kina Klasycznego w Pegazie trwa w najlepsze. W styczniu w ramach cyklu w Wodzisławskim Centrum Kultury wyświetlone będą cztery tytuły: „Szalony Piotruś” i „Człowiek z Rio” z Jeanem Paulem Belmondo oraz „Śpiewak jazzbandu” i „Tramwaj zwany pożądaniem”.

„Szalony Piotruś” – 16 I g. 19:00
Ferdinand (Jean-Paul Belmondo), żonaty z zamożną kobietą, nudzi się. Pewnego wieczoru spotyka Marianne (Anna Karina) znajomą studentkę, która uporczywie nazywa go Piotrusiem. Porzuca małżonkę i wiąże się z piękną Marianne. Ta jednak jest zamieszana w nielegalne interesy. Oboje muszą się ukrywać i wyruszają z Paryża na południe Francji.

„Śpiewak jazzbandu” - 18 I g. 20:00
To więcej niż historia - to czysta przyjemność! Gdy "Jazz Singer - Śpiewak jazzbandu" trafił do kin, zmieniła się przyszłość Hollywood. Po raz pierwszy w filmie pełnometrażowym aktor przemówił na ekranie, wprawiając w zdumienie publiczność i zamykając erę filmu niemego. 

Al Jolson zmienił historię filmu wcielając w rolę żydowskiego kantora, który, by spełnić swoje marzenia i trafić do show biznesu, musi sprzeciwić się ojcu rabinowi.

„Tramwaj zwany pożądaniem” – 20 I g. 20:00
W Nowym Orleanie tramwaje nie mają zwyczajnych numerów, ale własne nazwy - tak jak tytułowy "Pożądanie", którego trasa prowadzi obok mieszkania Stelli (Kim Hunter) i Stanleya (Marlon Brando) Kowalskich. Wszystko zdaje się toczyć normalnym, zdrowym rytmem, dopóki w życiu Kowalskich nie pojawia się Blanche Dubois (perfekcyjna kreacja znakomitej Vivien Leigh).

„Człowiek z Rio” – 27 I g. 20:00
Skradziona z paryskiego muzeum statuetka znad dorzecza Amazonki jest kluczem do legendarnego skarbu, którego poszukują bandyci. By dotrzeć do skarbu złoczyńcy porywają naukowców oraz Agnès, córkę jednego z nich. Jej chłopak, Adrien (Jean-Paul Belmondo), żołnierz będący na tygodniowej przepustce rusza z pomocą. Zaczyna się pełny egzotycznych przygód pościg za porywaczami.

Bilety w cenie 14/16 zł dostępne są w kasie WCK przed seansami oraz online. Na seanse z Belmondo obowiązuje cena specjalna: 10 zł

Kino Pegaz mieści się w Wodzisławskim Centrum Kultury, przy ul. ks. płk. W. Kubsza 17. Szczegóły na: www.wck.wodzislaw-slaski.pl/kino/

Źródło opisu filmów i grafik: Stowarzyszenie Kin Studyjnych, Warner Bros.