Telefon: 32 455 48 55

Klasyka kina w Pegazie

kamera starego typu

W lutym w kinie Pegaz wyświetlimy kolejne arcydzieła amerykańskiego kina w ramach cyklu Festiwal Kina Klasycznego. Seanse rzadko pokazywanych na dużym ekranie klasyków wytwórni Warner Bros. to propozycja, obok której nie można przejść obojętnie.

„Deszczowa piosenka” - 3 lutego o 18:00

Gene Kelly, Debbie Reynolds i Donald O’Connor w jednym z najlepszych i najsłynniejszych musicali wszechczasów, obfitującym w niezapomniane numery taneczne i wokalne, na czele z nieśmiertelnym tańcem w deszczu Kelly’ego. Akcja filmu rozgrywa się w trakcie przełomu dźwiękowego w hollywoodzkim kinie, pokazując techniczną i aktorską rewolucję tych czasów w krzywym zwierciadle.

„Buntownik bez powodu” - 22 lutego o 18:00

Filmowy przebój, który uczynił Jamesa Deana nieśmiertelnym. Najsłynniejsze dzieło Nicholasa Raya rozpoczęło popularny trend filmów o problemach młodzieży. Z ekranowym buntownikiem Jimem Starkiem, wrażliwym, lecz nieakceptowanym młodzieńcem, utożsamiały się miliony amerykańskich nastolatków.

Bilety w cenie 14/16 zł są dostępne w kasie WCK przed seansami oraz online. Kino Pegaz mieści się w Wodzisławskim Centrum Kultury, przy ul. ks. płk. W. Kubsza 17. Szczegóły na: wck.wodzislaw-slaski.pl/kino/

Źródło opisu filmów: Nowe Horyzonty, Warner Bros.