Telefon: 32 455 48 55

Kino

„Pamięć” – Kino Konesera

Zdobywczyni Oscara Jessica Chastain wciela się w dramacie „Pamięć” w postać Sylvii, samotnej matki zmagającej się z traumatyczną przeszłością. Partneruje jej Peter Sarsgaard jako Saul, mężczyzna cierpiący na demencję, który odizolowany jest od świata przez rodzinę.

„Strażniczka Smoków” - Kino Dzieci

W starożytnych Chinach smoki żyły w przyjaźni z ludźmi. Niestety, ludzka chciwość zakończyła ten sojusz. Wiele lat później mała sierota Ping dba o ostatnią parę uwięzionych smoków. Dziewczynka pomaga swej opiekunce w pałacowym gospodarstwie. Próbuje też trzymać z dala od kłopotów niesforną przyjaciółkę, myszkę Hua Hua, która ciągle przeszkadza w obowiązkach.

„Omen. Początek”

Młoda Amerykanka zostaje wysłana do Rzymu, by rozpocząć życie w służbie Kościoła. Na swojej drodze napotyka mroczne siły, przez które zaczyna kwestionować swoją wiarę i odkrywa przerażający spisek mający na celu sprowadzenie na świat zła wcielonego.

„Furiosa: Saga Mad Max”

Anya Taylor-Joy i Chris Hemsworth są odtwórcami głównych ról w Furiosie, dziele nagrodzonego Oscarem genialnego George’a Millera. Jest to wyczekiwany powrót do kultowego dystopijnego świata, stworzonego przez niego ponad 30 lat temu w filmach z serii Mad Max. Miller prezentuje teraz następną odsłonę cyklu, oryginalną i samoistną przygodę, ukazującą początki nieustraszonej postaci z nagrodzonego kilkoma Oscarami przeboju „Mad Max: Na drodze gniewu”.

„Cudowny chłopak: Biały ptak” - Kino Dzieci

Ekranizacja światowego bestsellera pt. „Cudowny Chłopak” porwała 1,5-milionową widownię w każdym wieku, dostarczając nie tylko znakomitej rozrywki, ale także wielkich wzruszeń i okazji do przemyśleń. Jej kontynuacja to kolejna niezwykła opowieść o potrzebie akceptacji, odwadze, miłości i walce o przetrwanie.

W krainie Ghibli: „Narzeczona dla kota”

Zapraszamy do kina Pegaz na spotkanie z bohaterami stworzonymi z nieokiełznanej wyobraźni twórców Ghibli. Wyobraźni, która podczas festiwalu w Cannes została nagrodzona honorową Złotą Palmą dla Studia Ghibli. Do Pegaza trafi 6 tytułów. Pierwszym wyświetlanym w lipcu będzie „Narzeczona dla kota” (2002) w reżyserii Hiroyuki Morita.

„Tylko my dwoje” - Kino Konesera

Przejmująca opowieść o toksycznej relacji i próbie odzyskania wolności z gwiazdą europejskiego kina Virginie Efirą w roli głównej. Scenariusz filmu, opartego na bestsellerowej powieści Érica Reinhardta „Miłość i lasy”, Valerie Donzelli napisała do spółki z laureatką weneckiego Złotego Lwa za „Zdarzyło się” (2021) Audrey Diwan.

W krainie Ghibli: „Tajemniczy świat Arietty”

Zapraszamy do kina Pegaz na spotkanie z bohaterami stworzonymi z nieokiełznanej wyobraźni twórców Ghibli. Wyobraźni, która podczas festiwalu w Cannes została nagrodzona honorową Złotą Palmą dla Studia Ghibli. Do Pegaza trafi 6 tytułów. W lipcu będzie to m.in. „Tajemniczy świat Arietty”.