Telefon: 32 455 48 55

Kino

„Chrzciny”

Słodko-gorzka komedia nagrodzana na festiwalach, która doskonale pokazuje, że dla rodziny można zrobić dosłownie wszystko.

„Silent Twins”

Pokazywany premierowo na festiwalu w Cannes „Silent Twins” to najnowszy film Agnieszki Smoczyńskiej, twórczyni „Córek dancingu” i „Fugi”. Jedna z najoryginalniejszych polskich reżyserek, która o tym, co w nas dzikie i nieokiełznane opowiada z lekkością tanecznych kroków, także w swoim anglojęzycznym debiucie daje popis nieskrępowanej wyobraźni.

„Menu”

Ekskluzywna kolacja na prywatnej wyspie... Brzmi zupełnie niepodejrzanie. Odkryjcie tajemnice Menu.

„Do ostatniej kości”

„Do ostatniej kości” to opowieść o pierwszej miłości między Maren (Taylor Russell), młodą kobietą, uczącą się, jak przetrwać na marginesie społeczeństwa, a Lee (Timothée Chalamet), porywczym wyrzutkiem i włóczęgą.

„Dziwny Świat” – KINO DZIECI

„Dziwny Świat” - nowa produkcja Walt Disney Animation Studios to pełna przygód podróż w głąb zupełnie niesamowitego świata zamieszkanego przez najdziwniejsze stwory. Czy skłócony klan Cladów, rodzina odkrywców i poszukiwaczy przygód, zdoła się dogadać i wypełnić najważniejszą misję swojego życia? Trzy pokolenia. Jedna przygoda nie z tego świata.

„Śubuk”

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia młodej matki autystycznego chłopca, której wieloletni upór i walka z biurokracją oraz ludzką bezdusznością doprowadziły do istotnych zmian w polskim systemie edukacji. „Śubuk” to trafiająca prosto w serce, wypełniona emocjami, optymizmem i czułym humorem opowieść o kobiecej sile, radości życia, odmiennym postrzeganiu świata i ukrytym potencjale, który drzemie w każdym z nas.

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w grudniu

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w kinie Pegaz to filmy dostosowane do poziomów edukacji: przedszkoli oraz szkół podstawowych. To cykle tematyczne oparte na wyjątkowych filmach, uzupełnione prelekcją dla uczniów wodzisławskich przedszkoli i podstawówek. Wydarzenie dofinansowane przez Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego.

Filmowe mikołajki w WCK dla szkół i przedszkoli

Wodzisławskie Centrum Kultury jak co roku przygotowało dla dzieci miłą niespodziankę z okazji mikołajek. We wtorek, 6 grudnia o godz. 9:00 przedszkolaki i uczniowie klas I-III szkół podstawowych będą mieli okazję spotkać z wyczekiwanym gościem i otrzymać od niego upominek. Zanim jednak to nastąpi, dzieci zobaczą film „Świąteczna niespodzianka”.