Telefon: 32 455 48 55

Kino

Repertuar kina Pegaz na sierpień

Nie zwalniamy tempa i w sierpniu również proponujemy bardzo dużo ciekawych seansów! Dla dzieci między innymi: „Ogliki”, „Kosmiczna przygoda Allana”, „Niezgaszalni” czy premiera filmu „Kurozając i zagadka chomika ciemności”. Dorośli też się nie zawiodą! „Zbrodnie przyszłości”, komedia „Każdy wie lepiej” czy dokument „Ennio” to tylko niektóre z nich. Zapraszamy.

Repertuar kina Pegaz na wrzesień

Ciekawe propozycje dla najmłodszych, kino seniora i cykl filmów religijnych to tylko niektóre z propozycji Pegaza na początek jesieni. Warto zapoznać się z tytułami i odwiedzić wodzisławskie kino.

„Kosmiczna przygoda Allana” - Wakacyjne Kino Dzieci

Allan ma nieciekawą perspektywę wakacji. Jego rodzice się rozwiedli i teraz mieszka z ojcem na osiedlu, gdzie nie ma żadnych przyjaciół. Jest tak zrezygnowany, że zgadza sie pomóc swemu zdziwaczałemu sąsiadowi Hugo, który ma obsesję na punkcie UFO.

„Każdy wie lepiej”

Pełna humoru i wzruszeń komedia opowiadająca o parze zakochanych, którzy stają się celem intrygi najbliższych. Ich dwoje, jej dzieci, jego dzieci, dociekliwi teściowie, byli małżonkowie. Lawina zaskoczeń i przeszłość, która upomni się o swoje. Rodzinne przemeblowanie to idealna recepta na błyskotliwą komedię, która zaskoczy każdego!

„Stracone złudzenia”

„Stracone złudzenia” to francuski film roku: brawurowa, pełna werwy adaptacja arcydzieła Honoré de Balzaca, która premierowo została pokazana w Konkursie Głównym festiwalu w Wenecji, a na ostatnim rozdaniu Cezarów zdobyła aż 7 statuetek (w tym dla najlepszego filmu). Za sprawą błyskotliwej reżyserii film trafia w samo sedno współczesnych debat o awansie społecznym, przywilejach, elitach, mediach i pracy w kulturze.

„Niewiniątka” - Kino Konesera

Małe norweskie miasteczko. Właśnie rozpoczyna się Midnattssol, sezon białych nocy i niekończących się polarnych dni. Dzieci z okolicznych osiedli spędzają beztrosko czas i szukają wakacyjnych przygód.

„Młody Winnetou” - Wakacyjne Kino Dzieci

12-letni Indianin Winnetou uważa się za wielkiego wojownika. Jednak jego ojciec Inczu-czuna, wódz plemienia Apaczów, ma inne zdanie na ten temat. Uważa, że syn musi nauczyć się kontrolowania swojego gorącego temperamentu oraz - jako przyszły wódz - sztuki brania odpowiedzialności za innych, słabszych członków plemienia.