Telefon: 32 455 48 55

Kino

Repertuar kina Pegaz na czerwiec

Wyczekiwana „Furiosa: Saga Mad Max” do tego szturmem podbijające kina „Królestwo Planety Małp” i wzruszający „Mój pies Artur”. To tylko niektóre z czerwcowych propozycji Pegaza. Obok głośnych tytułów znajdą się: ważny społecznie „The Old Oak”, przerażające „Gdy rodzi się zło” i „Omen. Początek”. W cyklu kino dzieci wodzisławski Pegaz proponuje „Strażniczkę smoków”.

Repertuar kina Pegaz na lipiec

Lipcowy repertuar Pegaza obfituje w wiele tytułów. Przez cały miesiąc w ramach wakacyjnych seansów wodzisławskie kino oferuje filmy o różnorodnej tematyce. Program planowano zwłaszcza z myślą o najmłodszych widzach, znajdą oni sporo propozycji.

Klasyki studia Ghibli w Pegazie

Kultowe produkcje japońskiego studia animacyjnego powracają do kin! Niektóre z nich polscy widzowie będą mieli okazję obejrzeć na dużym ekranie po raz pierwszy. Zapraszamy do wodzisławskiego kina Pegaz na spotkanie z bohaterami stworzonymi z nieokiełznanej wyobraźni twórców Ghibli.

„Mój pies Artur” (DUBBING)

Jeden z najulubieńszych aktorów Hollywood, nominowany do Oscara i Złotych Globów – Mark Wahlberg powraca do kin w opartym na prawdziwych wydarzeniach filmie o zdumiewającej przyjaźni wyczynowego sportowca i przygarniętego przez niego psa o sercu zwycięzcy i odwadze na medal.

„Duch”

Opowieść, która zaczyna się jak typowy film szpiegowski, przemienia się w spektakularną i bardzo atrakcyjną historię o zapłacie za krzywdy.

„Trzecia część nocy” – Krótka Historia Polskiego Kina

Po sukcesie pierwszej edycji „Krótkiej historii polskiego kina” w kinach studyjnych czas na część drugą. Zapraszamy na „Krótką historię polskiego kina część II.: twórcy osobni” do wodzisławskiego Pegaza. Kontynuacja przeglądu zawiera wybitne dzieła stworzone przez twórców, którzy nie wpisywali się w wiodące nurty, często stronili od grup twórczych czy formacji artystycznych. W czerwcu zostanie wyświetlony film „Trzecia część nocy w reżyserii Andrzeja Żuławskiego.

„Supersiostry”

Obdarzone nadprzyrodzonymi mocami siostry mogą stać się superbronią albo superbohaterkami. Co wybiorą? Czy po latach rozłąki będą potrafiły współpracować? Czy ruszą na ratunek nie tylko sobie nawzajem, ale również światu?

„Monster”

Nominowany do Oscara i nagrodzony Złotą Palmą mistrz storytellingu Hirokazu Kore-eda powraca z nowym, subtelnym i niezwykle poruszającym filmem. W „Monsterze” tworzy pełną zaskoczeń, doskonale skonstruowaną opowieść o dziecięcych tajemnicach.