Telefon: 32 455 48 55

Kino

Repertuar kina Pegaz na listopad

Listopad w wodzisławskim kinie zapowiada się bardzo ciekawie! Na ekranie m.in. dwie oparte na prawdziwych wydarzeniach historie: „Johnny” - o ks. Janie Kaczkowskim oraz „Ania” o aktorce Ani Przybylskiej. Do tego polskie komedie: „Bejbis” i „Listy do M. 5”. Pegaz proponuje widzom również Kino na Dzień Niepodległości a w nim polski dramat wojenny „Orzeł. Ostatni patrol”. Warto wybrać się też na takie tytuły, jak: „Black Adam” i „Amsterdam”. Dla dzieci Pegaz proponuje animację „Kopciuszek i kamień życia”. Miłośnicy Cyklu Filmów Religijnych zobaczą film „Prorok”. Przygotowano też coś dla widzów Kina Seniora oraz Kina Konesera.

Repertuar kina Pegaz na grudzień

W ostatni miesiąc tego roku warto zajrzeć do Pegaza. A dziać się będzie niemało. Popularna komedia „Listy do M. 5”, „Menu” czy „Chrzciny” to tytuły dla lubiących się śmiać. Warte odnotowania są też seanse filmu „Śubuk” czy wprowadzającej w świąteczny nastrój komedii familijnej „Świąteczna niespodzianka”. Dla seniorów oraz miłośników kina konesera również przygotowaliśmy coś ciekawego.

„Listy do M. 5”

„Listy do M.” powracają z piątą częścią wigilijnej opowieści. W najnowszej odsłonie zobaczymy świąteczne perypetie ulubionych bohaterów. Z czym zmierzą się tym razem?

„Prorok” – Cykl Filmów Religijnych

„Prorok” to debiut fabularny Michała Kondrata, którego dotychczasowe filmy zdobyły uznanie widzów na całym świecie. Opowiada historię Prymasa Tysiąclecia, przywódcy duchowego i wizjonera, który pertraktuje z władzami komunistycznymi, by wynegocjować więcej praw dla Kościoła i uciemiężonego narodu. Pozorne porozumienie zmienia się w cichą wojnę, walkę o wolność religijną i godność człowieka.

LISTOPADOWE KINO SENIORA

W listopadzie kino Pegaz proponuje aż pięć tytułów dla seniorów. Seanse będą odbywały się w środy. Cena biletu: 14 zł.

LISTOPADOWE KINO KONESREA

Kino Konesera to cykl, w którym prezentowana są film festiwalowe, ambitne, studyjne. W listopadzie Kino Pegaz zaplanowało środowe seanse na godzinę 19:00. Wśród zaplanowanych tytułów znalazły się: „Słabsze ogniwo”, „Klondike”, „Ukryty klejnot”, „Słoń” oraz „Na pełny etat”.

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w listopadzie

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w kinie Pegaz to filmy dostosowane do poziomów edukacji: przedszkoli oraz szkół podstawowych. To cykle tematyczne oparte na wyjątkowych filmach, uzupełnione prelekcją dla uczniów wodzisławskich przedszkoli i podstawówek. Wydarzenie dofinansowane przez Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego.