Kino

Repertuar kina Pegaz na lipiec

W lipcu oprócz kina weekendoego oraz kina konesera Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza małych widzów na wakacyjne kino dzieci.

„Wierzę w ciebie” - 10,11,12.07 g. 16:00

Jedna miłość może zmienić świat. Wzruszająca i inspirująca prawdziwa historia wielkiej miłości i nadziei, którą w najtrudniejszych chwilach niesie wiara. KJ Apa - gwiazdor kultowego serialu „Riverdale” oraz Gary Sinise pamiętany z „Forresta Gumpa” i Shania Twain - jedna z najpopularniejszych piosenkarek XX wieku w filmie twórców „Dotknij nieba”.

„Nędznicy” - 10,11,12.07 g. 19:00

Taki debiut zdarza się w kinie raz na kilka lat: jeden z najlepszych europejskich filmów tego roku, prawdziwe odkrycie reżyserskie, nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy Film Międzynarodowy oraz zwycięzca Nagrody Jury w Cannes i laureat Europejskiej Nagrody Filmowej w kategorii Odkrycie Roku, zdobywca największej liczby nominacji (aż siedmiu) do Lumières Awards , laureat dziesiątek nagród na festiwalach na całym świecie i wielki hit francuskich kin ( ponad milion widzów w zaledwie dwa tygodnie ).

Wtorkowe Kino Konesera: „30 gramów” - 14.07 g. 19:00

Nasser Khakzad (Navid Mohammadzadeh), król narkotyków, jest poszukiwany przez członka policyjnej grupy antynarkotykowej – Samada (Peyman Moaadi). W mieście gdzie jest dużo narkomanów, a wielu z nich to bezdomni, sytuacja jest kryzysowa. Policjanci są zmuszeni działać na granicy prawa.

„Judy” - 17,18,19.07 g. 16:00

Porywająca opowieść o jednej z największych gwiazd kina i piosenki, której niezapomniany przebój „Over the rainbow” przyniósł nieśmiertelność. Fenomenalna, oscarowa rola Renée Zellweger, pamiętnej Bridget Jones.

„Swingersi” - 17,18,19.07 g. 19:00

Komediowo o związkach, czyli wszystko, co chcielibyście wiedzieć, ale wstydzicie się zapytać. Nuda i rutyna w związku? Seks spowszedniał jak mycie zębów, a ogień w sypialni wygasł, ograniczając się jedynie do standardowego „raz w miesiącu”? Komediowe perypetie trzech par nie pozostawiają złudzeń, że trawa zawsze wydaje się bardziej zielona u sąsiadów.