Telefon: 32 455 48 55

Kino

Repertuar kina Pegaz na listopad

Wyjątkowa animacja malarska i filmowe wydarzenie jesieni czyli „Chłopi” goszczą w listopadowym repertuarze Pegaza. Do tego niepokojący thriller, który powstał na kanwie powieści Agathy Christie – „Duchy w Wenecji” a także „Klub cudownych kobiet” - podnosząca na duchu komedia o tym, że prawdziwe cuda zdarzają się w najmniej oczekiwanych okolicznościach.

Repertuar kina Pegaz na grudzień

W ostatnim miesiącu tego roku warto zajrzeć do wodzisławskiego Pegaza. Można przyjść całą rodziną na „Życzenie” oraz wprawiającą w świąteczny nastrój animację „Kicia Kocia pod choinkę”. Miłośnicy kina religijnego mogą wybrać się na film „Oblicze Jezusa”. W kinowym repertuarze znalazła się też „Zielona granica”. Ciekawie zapowiada się polski dramat „Jedna dusza”.

„Kajtek czarodziej” – Kino Dzieci

„Kajtek Czarodziej” to zabawny i pełen magii film na motywach napisanej ponad 90 lat temu powieści Janusza Korczaka, pedagoga i nauczyciela, którego ponadczasowa twórczość wychowała kilka pokoleń polskich dzieci.  

„Buena Vista Social Club” - Przegląd filmów Wima Wendersa

Wodzisławskie Centrum Kultury wspólnie ze Stowarzyszeniem Kin Studyjnych zapraszają na ostatni w cyklu film, który pozwoli szerokiemu gronu odbiorców zapoznać się z twórczością mistrza kina drogi na dużym ekranie. Będzie to „Buena Vista Social Club”.

„Lęk”

Dwie siostry wyruszają w pełną emocji podróż, poprzez śmiech i łzy, radość i gniew, aż do finału, który ma rozstrzygnąć o losie jednej z nich.

„Kicia Kocia pod choinkę” – Kino Dzieci

Pora na kolejne spotkanie z Kicią Kocią na dużym ekranie! Wraz z nią odwiedzimy bibliotekę, ugotujemy pyszny obiad z jej babcią i wsiądziemy do pociągowego przedziału. Co jeszcze czeka na sympatyczną bohaterkę?

„How to Have Sex”

Tak to robią dziewczyny! Energetyczny koktajl filmu imprezowego i poruszającego coming of age oraz intrygujący portret pokolenia Z. Świetnie zagrany i dynamicznie zrealizowany, opowiada o dojrzewaniu generacji, dla której seksualna swoboda oznacza jednocześnie wolność i ogromną presję. Czy w świecie, w którym sex&fun to mantra napędzająca sprzedaż, istnieje szansa na zbudowanie bliskości?