Telefon: 32 455 48 55

Kino

Repertuar kina Pegaz na kwiecień

Co zobaczymy w kwietniu na ekranie wodzisławskiego kina? Sporo ciekawych tytułów, z których można wybrać coś dla siebie. Pegaz wyświetli między innymi „Strefę interesów” – polsko-brytyjsko-amerykańską koprodukcję, która zdobyła dwa Oscary. Nie zabraknie też polskiej komedii „Sami swoi. Początek”. W repertuarze znalazła się też kontrowersyjna „Biała odwaga”, komedia „Test na teściów” oraz „Godzilla i Kong: Nowe imperium”. Dla małych widzów Pegaza przygotowano premierę animacji „Kicia Kocia w przedszkolu” oraz film familijny „Szkoła magicznych zwierząt: Tajemnica szkolnego podwórka”.

„Tyle co nic”

Jarek to rolnik z krwi i kości, który nie boi się ciężkiej pracy ani konfrontacji z władzą. Kiedy lokalny poseł zdradza interesy miejscowych, Jarek zostaje liderem protestu i organizuje pikietę pod domem polityka. Nie wie, że wkrótce znajdzie się w samym środku mrocznej intrygi, która zagrozi jego bliskim i postawi pod znakiem zapytania wymarzoną przyszłość...

„Bękart”

„Bękart” to porywająca historia o dumnym mężczyźnie targanym namiętnościami, o jego wielkich marzeniach i jeszcze większym poświęceniu oraz o kobiecie, która staje się jego sprzymierzeńcem w walce ze złem, śmiercią i potępieniem.

Repertuar kina Pegaz na maj

Przede wszystkim polecamy seanse w Majówkę. Dla naszych najmłodszych widzów przygotowaliśmy dwie produkcje familijne: „Kicia Kocia w przedszkolu” oraz „Emma i czarny jaguar”. Starsza publiczność będzie mogła zapoznać się z filmem „Perfect Days”, czyli najnowszą produkcją wybitego niemieckiego reżysera, Wima Wendersa. „Czerwone maki” to z kolei propozycja dla fanów kina wojennego, a sam film opowie o słynnej bitwie pod Monte Cassino. Nie zapominamy o kinie bardziej rozrywkowy: „Challengers” to sportowy film z Zendayą w roli głównej, „Back to Black. Historia Amy Winehouse” opowie tragiczną historię słynnej brytyjskiej piosenkarki, „Civil war” to znakomite kino akcji z mocnym akcentem polityczno-społecznym. W Kinie Konesera wyświetlimy dwa ostatnie filmy Ingmara Bergmana z przeglądu jego klasyków: „Dokument o Faro” i genialne „Szepty i krzyki”.

„Kicia Kocia w przedszkolu” – Kino Dzieci

Kicia Kocia ponownie na wielkim ekranie! Rezolutna kotka już po raz czwarty zaprasza do kin na seanse pełne humoru, emocji oraz codziennych przygód. „Kicia Kocia w przedszkolu” pod koniec kwietnia i na majówkę w wodzisławskim kinie. Gramy od premiery!

„Test na teściów”

Dokąd doprowadzi wspinaczka po kruchym drzewie genealogicznym własnej rodziny? Jakie rewelacje i pikantne szczególiki kryją jego gałęzie i splątane łańcuchy DNA? I jak żyć ze świadomością, że twoi przodkowie chyba nie do końca byli z tobą szczerzy?

„Godzilla i Kong: Nowe imperium”

Zobacz, jak powstaje nowe imperium. Walka gigantów trwa! Kinowe monsterwersum firmy Legendary Pictures, po wybuchowym widowisku „Godzilla vs. Kong”, prezentuje zupełnie nową przygodę. Potężny Kong i przeraźliwy Godzilla są zmuszeni stawić czoło kolosalnemu, nieodkrytemu zagrożeniu, kryjącemu się w naszym świecie. Stawia ono pod znakiem zapytania istnienie potworów… oraz nasze.

„Cztery córki” – Kino Konesera

„Cztery córki” zostały nominowane do Oscara za najlepszy dokument i zdobyły nagrodę w tej kategorii na ostatnim festiwalu w Cannes, jednak sam film jest zaskakującym połączeniem fabuły, dokumentu, policyjnej rekonstrukcji, z polityczną rewolucją w tle. Całą opowieść oparto zaś na prawdziwej, wstrząsającej historii Olfy Hamrouni i jej dzieci.