"Kino Seniora" w WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury 29 października br. wychodzi z nową propozycją w repertuarze Kina Pegaz. Tym razem będzie to cykl filmowy skierowany do osób starszych pn. "Kino Seniora".

„Kino Seniora” to oferta repertuarowa z tytułami filmowymi przygotowanymi z wielką pieczołowitością. To również starannie dopracowana forma aktywizacji seniorów w Wodzisławiu Śląskim. Seanse będą odbywać się raz w miesiącu, w wyznaczony wtorek o godzinie 10:00. Już w październiku zapraszamy na pierwszą jego odsłonę. Kino Pegaz przygotowało na wtorek, 29 października najnowszy film Jana Komasy "Boże Ciało", tytuł będący polskim kandydatem do Oscara.

- Uruchomienie nowego cyklu w Kinie Pegaz jest odpowiedzią na liczne prośby płynące ze środowiska wodzisławskich seniorów. Postanowiliśmy więc sprawdzić, z jakim zainteresowaniem spotka się nasza kinowa oferta oraz jak możemy ją wzbogacić. Seniorzy stanowią duży procent naszej lokalnej społeczności, dlatego też chcemy wyjść im naprzeciw i zachęcić do spędzenia czasu wolnego w WCK - informuje Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Wprowadzenie kolejnego cyklu bazującego na premierowych tytułach filmowych możliwe jest dzięki zainstalowaniu ostatnio w Wodzisławskim Centrum Kultury projektora cyfrowego. Obecnie jakość odbioru obrazu i dźwięku Kina Pegaz jest taka sama jak w multipleksach.

Bilety na Kino Seniora w cenie 16 zł/14 zł do nabycia w kasie WCK oraz za pośrednictwem strony biletyna.pl. Honorujemy Wodzisławską Kartę Seniora.

W kasie obsługa kart płatniczych: VISA, MasterCard, Maestro, Dinersclub, Discovery oraz obsługa płatności aplikacją mobilną PeoPay. Transakcje bez kwoty minimalnej. Bilety można rezerwować pod nr tel. 32 455 48 55 lub osobiście w sekretariacie WCK. Rezerwacje biletów ważne są przez okres dwóch tygodni. W wypadku nieodebrania rezerwacja zostanie anulowana przez system.