Kino Pegaz ponownie z dofinansowaniem

Wodzisławskie Centrum Kultury po raz drugi w tym roku otrzymało dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Zadanie pn. „Kino Pegaz – zobacz nas!” znalazło się w gronie dwudziestu czterech projektów z całej Polski wybranych do dofinansowania w ramach drugiej sesji Programu Operacyjnego „Rozwój kin – modernizacja kin”.

W ramach dofinansowania placówka otrzyma 5750 złotych, co stanowi połowę wartości zadania. Pozostałą część wkładu własnego zapewni WCK.

Dzięki dotacji Kino Pegaz wzbogaci się o odtwarzacz Blu-ray na potrzeby projekcji w ramach cyklicznie prowadzonej edukacji filmowej oraz dla seansów z audiodeskrypcją. Zakupiony zostanie także zasilacz UPS chroniący nowy projektor cyfrowy przed skokami napięcia i zanikiem zasilania. Mając na uwadze dotarcie do jak najszerszej grupy odbiorców, WCK postawiło też na zewnętrzną, wizualną formę promocji Kina Pegaz. W tym celu na elewacji budynku zainstalowany zostanie podświetlany kaseton, którego dotychczas kino nie posiadało.

- Po efektownym remoncie naszej sali widowiskowej, zakupie nowego ekranu kinowego i innych przedsięwzięciach, przyszedł czas na uruchomienie kina premierowego w Wodzisławiu Śląskim. To dofinansowanie pozwoli na kompleksową prezentację naszej oferty i jeszcze lepsze współtworzenie klimatu kulturalnego miasta - mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

To już druga dotacja, którą PISF przyznał placówce kultury w tym roku. W kwietniu WCK otrzymało środki na zakup cyfrowego sprzętu projekcyjnego do Kina Pegaz, dzięki czemu w Wodzisławiu Śląskim już niebawem uruchomione zostanie kino premierowe.