Telefon: 32 455 48 55

Kino oscarowe: „Nomadland” - 25.06 godz. 17:00

Dwie kobiety patrzące w dal

Kobieta po sześćdziesiątce z powodu braku perspektyw na lepszą przyszłość wybiera wędrowne życie współczesnego nomady. Tytuł zdobył aż trzy Oscary: za najlepszy film, za reżyserię oraz za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą.

Fern (Frances McDormand) pakuje swojego vana i wyrusza w drogę jako współczesna nomadka, po tym, jak w wyniku recesji straciła cały swój dotychczasowy dobytek. "Nomadland", trzeci film fabularny reżyserki Chloé Zhao, przedstawia historię Lindy May, Swankie i oba Wellsa, prawdziwych nomadów, którzy stają się mentorami i towarzyszami Fern podczas jej podróży po rozległym amerykańskim Zachodzie.

Plakat promujący film

25,30.06 godz. 17:00 Kino oscarowe: Nomadland

/USA/ dramat, 15+, 108 min., reż. Chloe Zhao

 

Bilety: 16 zł normalny, 14 zł ulgowy (dzieci od lat 3, uczniowie, studenci do 26 roku życia oraz emeryci i renciści) dostępne w kasie Wodzisławskiego Centrum Kultury oraz online: https://biletyna.pl/film/Nomadland/Wodzislaw-Slaski

 Postać kobiety na tle nieba

Zakup biletu jest równoznaczny z zapoznaniem się z regulaminem. Warunki uczestnictwa w wydarzeniach określa Regulamin udziału w seansach Kina Pegaz oraz w innych wydarzeniach artystycznych w Wodzisławskim Centrum Kultury w trakcie pandemii COVID-19 w Polsce. Kasa kina będzie otwarta na godzinę przed seansem. Żeby zapewnić komfort oglądania i bezpieczeństwo, na sali może przebywać maksymalnie połowa widowni, w odpowiednich odstępach i z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego. Obowiązuje zasada zajmowania co drugiego miejsca, z wyjątkiem osób z niepełnosprawnością, dzieci oraz mieszkających we wspólnym gospodarstwie domowym.

Niezbędne jest także podpisanie przez uczestników seansu stosownego oświadczenia, które można pobrać ze strony internetowej oraz przy wejściu do kina.

 

Źródło: Disney

#kinopegaz #wuceka #kulturaswd